3. Емо Костадинов преди мача: Не сме аутсайдери

Емо Костадинов преди мача: Не сме аутсайдери

Най-важното е Хубчев да взема точните футболисти в най-добра форма, смята Екзекутора на петлите

Членът на Изпълкома и отговорник за младежкия и юношеските национални отбори Емил Костадинов коментира слабата игра на отбора до 21-годишна възраст на почивката на мача с Дания. Отборът на Тони Здравков губи 0:2 след първото полувреме в решителен мач в Стара Загора.

„Играхме доста слабо, неконцентрирано. След първия гол не знаехме какво да правим, но в края на полувремето показахме, че можем нещо да направим. Дано треньорът направи така, че футболистите, които излязат през второто полувреме, да могат да обърнат нещата. Явно са много по-добри от нас, щом толкова лесно ни преминават. Знаехме преди мача, че отборът на Дания е много силен, но не очаквах такава разлика през първото полувреме. Най-важното през второто полувреме е да покажат характер, да притесняват повече Дания, защото в предни позиции почти нищо не правим, а без удари и положения не може да обърнем резултата.”

„Мисля, че в последните мачове играят по-лошо. Доста от футболистите не играят в първите си отбори, не им се гласува доверие, а не може в една страна като България да намериш лесно техни заместници.”

Героят от 1993 г. сподели очакванията си за мача на мъжете с Франция на „Стад дьо Франс”.

„Във футбола няма тотални аутсайдери. Виждате, че Люксембург и Лихтенщайн правят изненади. Не може да сме аутсайдери, просто срещу нас ще е много добър отбор. Трябва да сме на 100% концентрирани.”

Запитан дали с прагматичния си стил новият селекционер Петър Хубчев може да върне добрите дни за мъжкия национален отбор, Костадинов отвърна: „Мисля, че може. Най-важното е да взема точните футболисти в най-добра форма.”