3. Фантастично начало, но трагичен край за националите в дебюта на Хубчев на „Стад дьо Франс“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Петлите“ клъвнаха четири пъти беззъбите „лъвове“

Отборът на България допусна разгромна загуба с 1:4 при гостуването си на Франция в мач от група „А“ на световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия.

Срещата бе дебютна за Петър Хубчев начело на националите ни след напускането на Ивайло Петев.

Михаил Александров откри резултата в полза на България от дузпа в 6-ата минута. Кевин Гамейро изравни в 23-ата, а само три минути по-късно Дмитри Пайе изведе „петлите“ напред след щастливо центриране отляво. Изключително груба грешка на Димитър Пиргов в 38-ата минута пък беше наказана от Антоан Гризман. А в 59-ата Гамейро отбеляза второто си попадение в мача, оформяйки крайния резултат.

Двубоят започна по великолепен начин за „лъвовете“. Още в 6-ата минута Георги Миланов проби отляво в наказателното поле на Франция, след което преодоля Бакари Саня, който бе принуден да извърши нарушение, а главният рефер Лука Банти не се поколеба да посочи бялата точка. Михаил Александров реализира хладнокръвно, като топката рикошира десния страничен стълб на вратата преди да влети в мрежата.

Изненадващия резултат стъписа домакините и смълча трибуните на „Стад дьо Франс“, където 81 000 зрители бяха заели своите места. Французите опитваха атаки главно по десния фланг, но опитите им да се върнат бързо в мача удариха на камък, тъй като трудно намираха пролука през сгъстената отбрана на гостите.

От своя страна българският тим тим чакаше своя шанс на контраатака, но трудно достигаше в близост до противниковата врата.

Още при първата си по-сериозна атака обаче „сините“ съумяха да изравнят резултата. В 23-ата минута страхотно центриране на Бакари Саня отдясно намери Кевин Гамейро, който с глава прати топката неспасяемо в далечния ъгъл за 1:1.

След това попадение българският тим веднага свали гарда и само три минути по-късно в 26-ата Дмитри Пайе центрира отляво, опитвайки се да сложи топката на главата на Гризман. Голмайсторът на Евро 2016 не успя да играе с кълбото, но въпреки това то влетя в мрежата, макар и с известна доза късмет.

Олицетворението не безпомощността на отбраната на българския тим обаче дойде в 38-ата минута, когато в опит да изнесе топката, Димитър Пиргов просто я подари на Антоан Гризман, който веднага наказа грешката с безпощаден удар по земя от около 18 метра – 3:1. Това бе 14-то попадение на Гризман с националната фланелка на „петлите“.

До края на полувремето „лъвовете“ се отчетоха с добър пробив на Марселиньо, последван от удар на Ивелин Попов над вратата на Уго Лорис.

Въпреки комфортната преднина на домакините, те започнаха и втората част с натиск, който постепенно се увеличаваше.

В 57-ата минута топовен изстрел на Пол Погба от далечна дистанция като по чудо не влетя в мрежата зад Владо Стоянов.

Две минути по-късно Гризман комбинира в наказателното поле на България със съотборника си от Атлетико Мадрид Кевин Гамейро, който без проблем отбеляза от близка дистанция второто си попадение в мача.

До края на срещата възпитаниците на Дидие Дешан можеха да увеличат с още преднината си, но удар на Матюиди срещна страничната греда.

По този начин България заема четвърта позиция във временното класиране в групата с актив от 3 точки. В понеделник вечер представителният ни тим гостува на Швеция в Стокхолм.