3. Феноменален ЦСКА!!! 2:1 срещу Динамо (Москва), здравей Лига Европа!!!

Феноменален ЦСКА!!! 2:1 срещу Динамо (Москва), здравей Лига Европа!!!

Спас Делев и Иван Иванов продължиха легендата с головете си на стадион "Химки". Любо Пенев записа първия значим успех в кариерата си.

Отборът на ЦСКА постигна исторически успех с 2:1 над тима на Динамо в Москва и успя да влезе в групите на новосформирания турнир Лига Европа. Това е вторият български клуб след шампиона Левски, който успява да влезе в тази фаза на новата надпревара и да играе мачове в Европа поне до Нова година. В герои за „червените” се превърнаха Спас Делев, който изравни резултата в 14-ата минута и Иван Иванов, който донесе успеха на вицешампионите в 55-ата след хубав гол с глава.

ЦСКА изигра отлични първи 45 минути в реванша срещу Динамо, след като двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. „Червените” започнаха по-добре и във 2-та минута Маркиньос стреля опасно от фаул, но Габулов спаси. Само 4 минути по-късно Иван Стоянов проби по дясното крило и подаде в наказателното поле, където бе Спас Делев, нападателят стреля, но шутът му бе прекалено слаб и не затрудни стража на домакините.

Така дойде 10-ата минута, когато Кирил Комбаров от домакините центрира отдясно, кълбото попадна на главата на Кержаков, който бе оставен напълно непокрит, той отправи удар и успя да открие резултата – 1:0. Радостта на Динамо обаче трая едва 4 минути, тъй като в 14-ата Данчо Тодоров проби отдясно и центрира към Спас Делев, който изравни след хубав плонж и удар с глава.

В 20-ата минута полузащитникът на ЦСКА Маркиньос се контузи и бе заменен, а в 30-ата Делев навърза защитата на Динамо, намери Данчо Тодоров, който бе непокрит в дясната част на наказателното поле, но ударът на халфа излезе в аут. В 35-ата Кирил Комбаров отправи опасен шут към долния десен ъгъл на Караджов, но стражът на „червените” спаси с мъка. В 41-ата минута Йордан Тодоров отправи удар с глава, но той бе прекалено слаб и не затрудни Габулов.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и в 51-ата минута Хохлов отправи топовен шут от фаул, който срещна стената на „червените”. В 54-ата реферът Михаел Вайнер бе благосклонен към ЦСКА и не отсъди чиста дузпа за Динамо за нарушение на Виданов срещу Кирил Комбаров.

Така дойде и 55-ата минута, когато българският вицешампион излезе напред в резултата. Тогава Иван Стоянов центрира отляво в наказателното поле на домакините, топката се озова на главата на Иван Иванов и защитникът я прати за втори път в мрежата на Габулов. След това попадение играчите на Динамо изглеждаха много объркани, а ЦСКА все инициативата.

В 60-ата минута Спас Делев се освободи от опеката на бранителите на домакините, стреля по диагонала, но Габулов спаси. В 69-ата минута „червените” имаха нов шанс да решат мача, след като Минев намери Тодоров в наказателното поле, но ударът на Данчо с левия крак бе престъпно слаб и бе спасен от стража на Динамо. В заключителните минути на срещата домакините изглеждаха тотално безпомощни и объркани.

В 79-ата минута Коста Янев стреля отдалеч, но ударът му бе отразен от Габулов. Стражът на Динамо се прояви като герой за своите и 180 секунди по-късно, когато Моросз отправи удар от движение, но той бе отразен от вратаря на домакините.

До края на срещата нямаше по-интересни ситуации и така ЦСКА влезе в групите на Лига Европа след успех с 2:1 над Динамо в Москва.