3. Играч с номер 1 повали Берое (видео)

Играч с номер 1 повали Берое (видео)

3:0 за Локомотив София над носителя на Купата за едно полувреме

Отличното представяне на Дерек Асамоа, Цветан Генков и Локомотив (София) продължава.

”Железничарите” се справиха с носителя на Купата на България Берое на Националния стадион „Васил Левски” с 3:0 само за едно полувреме. Ганайското крило вкара два от головете за своя отбор, а веднъж бе точен и Генков.

Червен картон за домакините получи Преслав Йорданов в 74-ата минута, когато резултатът бе 2:0, но гостите от Стара Загора не успяха да се възползват от това.

Локомотив има 12 точки от 5 мача в "А" група и е на второ място в класирането. Отборът на Димитър Васев загуби само от Левски до този момент.

В първите 20-ина минути „железничарите” изпуснаха едно много изгодно положение за гол. Романов центрира много добре отляво, но Асамоа се размина на сантиметри с топката във вратарското поле. В 25-ата обаче Станков не успя да реализира в полза на Берое от около 5 метра.

Последваха равностойни минути преди в 41-ата Асамао да направи уникален пропуск, останал сам срещу вратаря Скорчев.

На почивката Васев пусна Йорданов на мястото на Романов. Само в рамките на 6 минути, между 53-ата и 59-ата, играчите на Локомотив отбелязаха две попадение. Първо Генков нахлу в полето на заралии, върна отлично към Асамоа и крилото с номер 1 на гърба си простреля Скорчев за 1:0.

Минута преди час игра защитникът на „зелените” Тодоров не успя да изчисти добре една топка и Генков с хубав удар удвои преднината на „железничарите”.

Абсолютна глупост пък направи резервата Йорданов в 74-ата минута. След като в 73-ата бе получил жълт картон за разкарване на топката, младият нападател игра с ръка след центриране отляво и Ахмед Ахмед го изгони от игра. Малко по-рано пък реферът отстрани от резервната скамейка треньорът на Беоре Илиан Илиев, който не бе съгласен с негово решение.

В края на срещата гостите от Стара Загора тръгнаха в атака. Младенов и Йорданов обаче нямаха късмет да се разпишат.

В 87-ата минута Асамоа се възползва от грешка на защитата на гостите и отбеляза втория си гол в мача.

Локо вече е с 12 точки, на една зад лидера Черноморец, докато Берое остават със седем.

Локомотив София – Берое 3:0
(1:0) Асамоа 53’
(2:0) Генков 59’
(3:0) Асамоа 87’

Локомотив София: 22. Пейков 17. Димитров 12. Савич 11. Добрев(к) 14. Лахчев 15. Горанов 21. Писаров (78’ Иванов) 8. Дяков 9. Генков 1. Асамоа 88. Романов (46’ Йорданов);

Резерви: 55. Тинков 5. Марков 23. Иванов 7. Атанасов 18. Караджинов 25. Йорданов 20. Манолов
Старши треньор: Димитър Васев

Берое: 33. Скорчев 3. Тодоров 23. Томаш 24. Бачев 28. Пенев 16. Велев 7. Жеков(к) (55’ Апостолов) 18. Костадинов 20. Станков (82’ Йорданов) 21. Христов (66’ Младенов) 19. Златинов

Резерви: 22. Илчев 30. Ковачев 6. Минчев 11. Младенов 27. Апостолов 14. Йорданов 8. Канев
Старши треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Савич, Дяков, Йорданов, Димитров (ЛС); Бачев, Велев (Б);
Червен картон: Йорданов (ЛС) 74’
Стадион: „Васил Левски”
Съдия: Ахмед Ахмед

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ В СЕКЦИЯ "ГАЛЕРИЯ"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)