3. Късен изравнителен гол лиши ЦСКА от втора поредна победа в контролите

Късен изравнителен гол лиши ЦСКА от втора поредна победа в контролите

"Армейците" завършиха 1:1 срещу Криля Советов в първата си контрола в Ниската земя

ЦСКА завърши наравно 1:1 срещу Криля Советов в първата си контрола от лагера в Холандия. Иван Стоянов откри резултата за "армейците" със страхотно попадение три минути след началото на втората част, а 10 минути преди края на двубоя Александър Елисеев изравни.

Първите 45 минути минаха в нормално за контролите темпо. ЦСКА държеше топката през по-голямата част от времето, но така и не успя да създаде нищо опасно пред вратата на Вавилин.

Най-чистото положение през първата част бе на сметката на руснаците. В 21-вата минута Криля Советов получи възможността да изпълни дузпа заради игра с ръка на Здравко Илиев в наказателното поле. Зад топката застана Станислав Драгун, но ударът му бе отразен от Стоян Колев с вещина.

Само три минути след началото на втората част ЦСКА поведе. Борис Галчев намери Иван Стоянов пред наказателното поле с прекрасен диагонален пас. Бившият полузащитник на Лудогорец си спря топката и със следващото докосване прати кълбото в горния десен ъгъл на Вавилин.

10 минути преди края на двубоя обаче "червените" допуснаха изравнително попадение. Александър Елисеев получи топката отляво, проби в наказателното поле и проби Господинов с удар в близкия ъгъл.
Най-интересното по минути:

90' Край на мача. ЦСКА завърши наравно 1:1 с Криля Советов във втората си контрола в Холандия.

83' Опасно центриране в наказателното поле на ЦСКА, Господинов се намеси уверено, но се сблъска с Крачунов, който сега се нуждае от медицинска помощ.

80' ГОЛ ЗА КРИЛЯ СОВЕТОВ 1:1! Саша Елисеев получи добър пас по лявото крило, навлезе в наказателното поле на ЦСКА и с точен удар в близкия ъгъл изравни резултата.

76' Венци Василев и Милисавлевич добре разиграха на двойно подаване по лявото крило, но центрирането на Василев попадна право на крака на руски футболист, който без проблеми изчисти.

56' Хубав удар на Тони Силва от дистанция, но топката профучава покрай руската врата.

52' Няколко футболисти на ЦСКА вдигнаха ръце и поискаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза за игра с ръка на играч на Криля Советов в наказателното поле, но реферът замълча.

48' ГОЛ ЗА ЦСКА 1:0! "Армейците" повеждат след страхотен удар на Иван Стоянов по диагонала от около 25 метра! Бившият полузащитник получи пас от Борис Галчев и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Вавилин.

Състав на ЦСКА през второто полувреме: Анатоли Господинов, Венцислав Василев, Юлиян Илианов, Пламен Крачунов, Васил Попов, Еденилсон Бергонси, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич, Иван Маркович, Тони Силва, Иван Стоянов.

17:58 Начало на втората част.

45' Край на първата част.

37' Махмудов продължава с превързана глава, а явно тази на Тони Силва е доста по-здрава и крилото на ЦСКА също остава на терена.

36' Тони Силва и Махмудов много лошо сблъскаха главите си в битка за висока топка, но изглежда, че и двамата футболисти няма да имат проблеми и ще продължат двубоя.

33' Изсипана топка в наказателното поле на ЦСКА. Руснаците не успяха да затруднят Колев и топката излиза в аут.

26' Карачанаков ще продължи срещата.

25' Антон Карачанаков се нуждае от медицинска помощ и лекарският щаб на ЦСКА моментално влезе на терена.

22' СТОЯН КОЛЕВ СПАСИ ДУЗПАТА!!! Драгун застана зад топката и потърси левия ъгъл на Колев, но стражът на "червените" показа класата си и запази вратата си суха.

21' ДУЗПА ЗА КРИЛЯ СОВЕТОВ! След бърза контраатака на руснаците, топката срещна ръката на Здравко Илиев и съдията посочи бялата точка.

20' "Армейците" държат топката в огромна част от времето, но все още не могат да организират нищо интересно пред вратата на Вавилин.

14' Корниленко се озова на великолепна позиция и стреля опасно, но Стоян Колев успя да отрази удара му.

7' Добър пробив на Здравко Илиев отляво, след което последва и центриране, но бранител на Криля Советов изчисти.

4' Опит за удар на Тони Силва с левия крак по диагонала, но шутът му бе блокиран.

17:03 Начало на мача.

17:00  И двата отбора вече са на терена и загряват.

Стартовите състави:

ЦСКА: Стоян Колев, Здравко Илиев, Александър Тунчев, Божидар Чорбаджийски, Брайън Ереро, Петър Витанов, Стивън Сънди, Тони Силва, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Маркиньос.

Криля Советов: Денис Вавилин, Дмитрий Ятченко, Иван Таранов, Алексей Концедалов, Телес Мартинс, Станислав Драгун, Емин Махмудов, Пьотър Немов, Евгений Баляйкин, Артьом Делкин, Сергей Корниленко

Контролите на ЦСКА през лятото:

21 юни, в Самоков от 11:00 часа: ЦСКА - Марек 2:1
25 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Криля Советов (Русия) 1:1
28 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Гент (Белгия)
1 юли, в Холандия от 15:00 часа: ЦСКА - Роял Уайт Стар Брюксел (Белгия)
5 юли, в Холандия от 16:00 часа: ЦСКА - Брюж (Белгия)
8 юли, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Генк (Белгия)
12 юли,
в София от 17 часа: ЦСКА - Берое
Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре