3. Левски чака десетилетие за победа в "Надежда"

Левски чака десетилетие за победа в "Надежда"

"Синият" разгром от друг ъгъл

Левски чака цяло десетилетие за победа срещу Локомотив (София) в "Надежда".

В събота тимът на Станислав Генчев разби с 6:1 "железничарите" в двубой от I кръг на efbet лига.

За последно "сините" биха столичния съперник навън през 2021-а с 2:1, но арена на сблъсъка тогава бе стадион "Васил Левски" заради липсата на такъв на "Локомотив".

Преди това в продължение на 6 години "червено-черните" се подвизаваха по долните дивизии.

Последният трумф на 26-кратните шампиони в северната част на София бе през ноември 2014 година, когато Антонио Аниете вкара за 1:0.

Победата сега бе и най-изразителната като гост в съперничеството между двата тима. "Сините" имат и 5:0 навън, но до този момент си остава ненадминато онова 8:0 от 1994 година на "Васил Левски".

В следващия кръг Левски приема Ботев (Враца) на своя стадион "Георги Аспарухов". Според 8888.bg шансът "сините" да спечелят и двете полувремена е 62,1%. Левски влиза като абсолютен фаворит в мача, а всички опции за игра може да намерите ТУК!