Левски обърна Рига за победа в последната контрола в Турция (ВИДЕО)

"Сините" надвиха латвийския тим с 3:1

Левски победи в последната си зимна контрола от лагера в Турция, надвивайки с 3:1 латвийския ФК Рига. "Сините" се представиха на добро ниво и обърнаха резултата след ранно получен гол.

С успеха си днес, Левски приключва лагера в Турция с 4 победи и 4 поражения.

Рига успя да поведе на Левски още в 6-ата минута, след като Едуардс Даскевикс направи дълго подаване за Райвис Юрковскис, който избяга зад гърба на Вендерсон Цунами. Юрковскис овладя топката и я пусна покрай Пламен Андреев в долния десен ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата.

Левски успя да отговори на предизвикателството на Рига в 21-ата минута, когато Джавад Ел Джемили отне топката и комбинира с Рикардиньо, който изведе Марин Петков на чиста позиция. Фланговият футболист на "сините" с първото си докосване прати топката покрай Нилс Пуриус, за да възстанови паритета.

Левски получи правото да изпълни дузпа в самия край, след като Фабио Лима центрира към Рикардиньо, който бе повален от Райвис Юрковскис. Бразилският нападател на "сините" се нае с изпълнението и в типичния си стил с малки стъпки реализира, за да изведе Левски напред в резултата.

Левски успя да вкара и трети гол в началото на второто полувреме. Ел Бакир Нгом допусна грешка при разигравеното пред собствената си врата в 49-ата минута, като Джавад Ел Джемили отне топката и с удар в близкия десен ъгъл на вратата успя да вкара третото попадение за "сините".

Цунами комбинира с Марин Петков, който се опита да изненада стража на Рига с удар от границата на наказателното поле в 63-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Пламен Андреев направи страхотно двойно спасяване в 65-ата минута, след като първо отрази удар от границата на наказателното поле на Хървойе Бабец, след което успя да парира и такъв от близко разстояние, отправен от Усейну Нианг.

Марин Петков даде началото на контраатака, като отклони топката вляво за Уелтон, който се опита да намери близкия ъгъл на вратата, но не успя да намери очертанията на вратата в 69-ата минута.

ЛЕВСКИ - ФК РИГА 3:1

0:1 Юрковскис 6

1:1 Марин Петков 2:1

2:1 Рикардиньо 45-дузпа

3:1 Ел Джемили 49

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев (к), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 11. Джавад Ел Джемили, 10. Асен Митков, 97. Хасими Фадига, 7. Фабио Лима, 8. Марин Петков, 9. Рикардиньо;

Треньор: Николай Костов;

ФК Рига: 16. Нилс Пуриус – 23. Едуардс Даскевикс, 33. Киркс Илсинс, 3. Ел Бакир Нгом, 13. Райвис Юрковскис – 14. Хървойе Бабец, 11. Гонсало Мускиа – 24. Луис Белико, 93. Камело Нгуена, 8. Милош Йойич – 18. Марко Регза