3. Левски постигна първа победа от месец насам срещу слаб Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски постигна първа победа от месец насам срещу слаб Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” спечелиха минимално столичното дерби, но голмайсторът им Аниете се контузи

Отборът на Левски спечели столичното дерби с Локомотив от 14-ия кръг на „А” група.

„Сините” надвиха своя съперник с 1:0 за втори път през сезона и така постигнаха дебютен успех от месец септември насам, а освен това затвърди позицията си в горната половина на класирането.

Единственото попадение в двубоя, игран на много лош терен в столичния квартал „Надежда”, бе дело на Антонио Аниете, като с него испанецът донесе едва втория успех на своя тим далеч от дома през кампанията.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Иначе мачът започна на бавни обороти и на терена не се случваше нищо интересно, докато феновете на гостите скандираха против собственика на тима Тодор Батков.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Роман Прохазка след един корнер, изпълнен от Владимир Гаджев. Халфът бе оставен непокрит в пеналта, но стреля отблизо с глава право в ръцете на Божидар Митрев.

Това се случи в 34-ата миунта, а само пет по-късно Левски откри резултата. Мигел Бедоя изведе хитро Антонио Аниете зад гърба на домакинската отбрана и последният с хубав удар по диагонала даде преднина на „сините” – 1:0.

До почивката не се стигна до опасност пред една от двете врати, а след паузата Левски заигра по-добре и се настани трайно в половината на домакините.

В 50-ата минута гостите бяха близо до втори гол, след като Божидар Митрев излезе неразчетено след един корнер и бе прехвърлен от Прохазка, но Елтон изби топката от голлинията.

Въпреки това гостите продължиха да имат териториално предимство в срещата и в 72-ата минута можеха да удвоят аванса си, ако Луис Педро бе по-концентриран. Тогава Аниете бе изведен зад гърба на отбраната и подаде хитро към Педро, но последният стреля изключително неточно от удобна позиция.

С не по-малко фрапантен пропуск се отличи и Мигел Бедоя в 84-ата минута, когато почти прати топката в тъч от точката за изпълнение на дузпа. Малко преди това травма получи голмайсторът Аниете и той бе заменен принудително, а до края на мача Мигел Бедоя имаше още един шанс за попадение.

Той обаче не използва и него, а в добавеното време наставникът на „сините” Георги Иванов си изпусна нервите и бе изпратен с освирквания от публиката, макар че и той не й остана длъжен.

Така или иначе обаче неговите момчета взеха трите точки и с 24 се изкачиха временно на третата позиция в класирането. Локомотив (София) вече има с 4 по-малко и остана извън топ 6 на „А” група.

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София