3. Литекс се върна към победите след спектакъл с Локо (София) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс се върна към победите след спектакъл с Локо (София) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Краси Балъков се наложи с 4:2 и стана трети в класирането

Литекс записа важна победа над Локомотив (София) в двубой от 13-ия кръг на първенството, който се проведе на градския стадион в Ловеч. Отборът на старши треньора Красимир Балъков се наложи с 4:2 и си отдъхна след двете последователни поражения от Локо (Пловдив) и ЦСКА и двете с по 0:2. Точни за „оранжевите” бяха Васил Божиков, Данило Асприля на два пъти и Армандо Ваюши, който вкара от дузпа. Головете за столичните „железничари” реализираха Евертон Джилио-Том и Преслав Йорданов.

Така, Литекс се изкачи до третото място във временното класиране на шампионата с актив от 22 точки, колкото има и втория Лудогорец. Първи е ЦСКА с 29 точки. Утре, събота, е вечното дерби с Левски.

Двата отбора играха атакуващ, динамичен и приятен за окото футбол. Първият гол падна още в 8-ата минута, а негов автор бе бранителят Божиков. Той получи топката от Асприля, който пусна остър пас през цялото наказателно поле без никой от Локомотив  да успее да играе с нея, и с плътен удар по земя откри резултата.

След това попадение футболистите от София реагираха като ужилени и отговориха с два много опасни удара. Първия бе отправен от Влади Романов, избит от Баривиейра в корнер. След това Бранеков с глава стреля много близо до горната греда.

Вторият гол падна след точно изпълнена дузпа от албанецът Ваюши в 17-ата минута. Ранджелович задържа при борба за топката Джордан и съдията Станислав Ставров показа бялата точка. Футболистите на Локомотив обаче показаха характер и бързо върнаха един гол чрез Том в 25-ата минута, който се възползва от лошо изчистена топка от вратаря, и с глава намали изоставянето на столичани.

В 36-ата минута „червено-черните” действаха изключително неконцентрирано в защита и допуснаха по много лесен начин Асприля да бъде изведен в наказателното поле от Ваюши и футболистът с номер 70 елегантно търкулна топката покрай Божидар Митрев.

През второто полувреме наставникът на гостите Димитър Васев пусна в игра нападателят Преслав Йорданов, което се оказа добър ход. Футболистът се включи много добре в двубоя и допринесе за остротата в нападение. Той вкара втория гол за своя отбор в 64-ата минута, след като намерен много добре от Ранджелович. Веднага след това отново Йорданов бе в центъра на вниманието. Нападателят се озова отново сам срещу вратаря, но се забави и в крайна сметка стреля слабо в тялото на Баривиейра.

Локомотив (София) затегнаха още повече обръча пред вратата на Литекс и подложиха на огромно напрежение вратаря и бранителите пред него. Бранеков и Том пропуснаха златни възможности да вкарат. Това стори Асприля след бърза контра две минути преди края на редовното време и сложи точка на спора в този мач.

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София