3. Локо (Пд) взе крехък аванс, но Локо (Сф) вкара гол на чужд терен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) взе крехък аванс, но Локо (Сф) вкара гол на чужд терен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дебютант донесе победата на „смърфовете” в първия мач, Илиев предотврати изравняване с червен картон

С победен гол на новото попълнение Йоан Ласиман Локомотив (Пловдив) надви Локомотив (София) с крехкото 2:1 в първия четвъртфинал между „железничарските” отбори от турнира за Купата на България.

Увисване на двамата вратари доведоха до два от головете, автори на които станаха Шехуди и Ласиман, съответно за 1:1 и 2:1.

Иначе ветеранът Ванчо Траянов даде аванс на по-надъханите домакини в 9-ата минута след греда на активния Спас Делев.

Галев пък извади опит за автогол отстрана на Траянов през първото полувреме.

Капитанът на Локо (Пд) Мартин Камбуров напусна изненадващо през второто полувреме, а за Локо (Сф) Том разочарова.

„Смърфовете” имаха три неуважени претенции за дузпа. И при трите ситуации нямаше кой знае какви основания да се посочи бялата точка. Реферът Станислав Тодоров изнесе добър мач. Той изгони в края Здравко Илиев от състава на домакините за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря национал Даниел Генов.

Преди този мач за купата Локомотив (София) имаше две победи над своите адаши от Пловдив за първенство – 2:0 в столицата и 4:0 под тепетата.

Двата отбора се дебнеха на контраатаки в първите минути. И домакините от Пловдив завършиха успешно втората си такава в 9-ата минута. Камбуров отне зад централната линия и хвърли далеч напред за Спас Делев, който финтира Данчо Тодоров и стреля фалцово в гредата. Върналата се топка бе посрещната от Ванчо Траянов в мрежата.

Локомотив (София) обаче бързо успя да изравни и да вкара ценен гол на чужд терен пет минути по-ксно. Владислав Романов центрира меко от аутлинията отляво, а Шехуди надскочи двама, за да направи 1:1. Вратарят Господинов също носеше вина за гола, след като увисна и се преметна с кълбо назад, пльосвайки се в калта.

Темпото спадна. След първия половин час Локомотив (Пловдив) осъществи по-добри атаки. Първо, Траянов можеше да си вкара автогол при остро центриране, но Галев успя да извади в корнер. После Делев падна леко след пипване отстрана на Траянов в наказателното поле. Реферът Тодоров от Шумен ясно демонстрира, че подобна дузпа няма как да даде.

След почивката Локо Пловдив подобри своята игра, докато Локо София остана на същото ниво. И логично получи втори гол, като този път вратарят Валентин Галев увисна и новото попълнение Йоан Ласиман (френски атакуващ халф) прокара между ръцете му с глава за 2:1. Центрирането бе на Янко Сандански.

Последваха нерви и Станислав Тодоров бе принуден да прибегне до картоните. Предупреждения получиха Александър Горанов, резервата Бранимир Костадинов и Данчо Тодоров. А Ласиман поиска дузпа за поредно леко падане в наказателното поле отстрана на домакините.

В края Шехуди можеше да изравни с глава, но прати встрани центрирането на Романов.

Даниел Генов се откъсна сам срещу вратаря в добавеното време, но Здравко Илиев го спря като последен в защитата и видя червения цвят, като ще пропусне поне гостуването на Берое в 20-ия кръг.

Реваншът е на 4 март от 14:00 ч в София.