3. Локо Сф изгони френски нападател

Локо Сф изгони френски нападател

Първият мач като титуляр за френския нападател Карим Бухмиди от над 3 месеца се оказа и последен за него с екипа на “Локо” (Сф).

В понеделник етническият алжирец бе привикан от ръководството на “железничарите”, за да се обсъди прекратяването на контракта му, съобщи "24 часа”.

Решението за изгонването му е взето след загубата с 1:2 от “Локо” в Пловдив.

Бухмиди стана причина столичани да получат първия гол, а на това отгоре ги остави с човек по-малко.

Десетина минути след почивката нападателят игра с ръка в наказателното поле на гостите.

След консултация със системата за видеонаблюдение главният съдия Волен Чинков даде дузпа за пловдивчани и показа жълт картон на Бухмиди.

Той бе втори на “Лаута” за Бухмиди, който пристигна в “Надежда” в началото на юли, и французинът бе изгонен. Всичко това се случи малко преди 23-годишният футболист на столичния тим да бъде сменен.

Със загубата в Пловдив “Локо” продължи серията си без победа. За последно “червено-черните” записаха успех в първенството на 27 септември - 1:0 над “Славия”.

Последваха 5 загуби и 1 равенство. Софиянци загубиха от пловдивския си адаш и 1/8-финалите на турнира за купата на България.