3. Локо (Сф) отново се възползва от грешки в отбраната на Черноморец и е на 1/2-финал за Купата (ВИДЕО)

Столичните "железничари" обърнаха "акулите", след като губеха с 0:2 до 55-ата минута

Локомотив (София) се класира за 1/2-финалите на Купата на България, след като постигна нов успех над Черноморец. Възпитаниците на Стефан Генов постигнаха победа с 3:2 и с общ резултат от 4:2 продължават напред. След успеха с 1:0 в  Надежда, столичните "железничари" успяха да излязат победители и в реванша на "Лазур", въпреки че губеха с 0:2 до 55-ата минута.

"Акулите" започнаха по-агресивно двубоя и в 38-ата минута поведоха чрез Карлос Фонсека, с което изравниха общия резултат. Лъчезар Балтанов направи резултата 2:0, но Черноморец отново показа слабостта си в отбраната в ключовите моменти. Локомотив се възползва от грешките на домакините и успя да обърне срещата до 3:2 в своя полза с голове на Марко Ранджелович (68'), Маркиньос (73') и Даниел Генов (90+3').

Черноморец осъзнаваше добре, че трябва да отбележи гол още през първата част, за да има някакви шансове за класиране и го направи. Играчите на Димитър Димитров бяха по-агресивни и повече търсеха попадението, което дойде в 38-ата минута.

Карлос Фонсека изведе "акулите" напред в резултата. След центриране на Чико отдясно португалецът засече топката с глава и изравни общия резултат от двете срещи.

Домакините имаха още две възможности за гол, но пропуски направиха Фонсека и Балтанов. "Акулите" търсеха повече удари отдалече, но трудно намираха очертанията на вратата на Митрев.

Домакините поведоха с 2:0 десет минути след подновяването на двубоя. След центриране на Ванчо Траянов отляво Лъчезар Балтанов бе оставен сам насред наказателното поле на столичните "железничари". Полузащитникът на Черноморец укроти топката и с плътен удар удвои аванса на "акулите".

13 минути по-късно Локомотив намали. Румен Трифонов центрира от корнер, след което последва пълно объркване в отбраната на домакините. Ранджелович бе най-съобразителен в наказателното поле на Черноморец и отблизо отбеляза.

В 73-тата столичани си осигуриха класирането за следващата фаза. След центриране на Махамат Живкович се намеси ужасяващо. В опита си да избие топката вратарят на домакините боксира в тялото на Траян Траянов. Цялата отбрана на Черноморец не помръдна и просто изгледа как Маркиньос стига до топката и отбелязва на опразнената от Живкович врата.

В 83-тата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Славчо Шоколаров получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Том.

В края на мача столичните "железничари" си осигуриха и победата в двубоя. Даниел Генов получи топката сам в центъра на терена, напредна с топка в крака, залъга Живкович и без проблеми реализира за 3:2.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите