3. Локо (Сф) прегази Локо (Пд) в железничарското дерби (видео)

Локо (Сф) прегази Локо (Пд) в железничарското дерби (видео)

Столичани биха с 3:0 съперника

Локо (София) постигна категорична победа с 3:0 над адашите си от Пловдив в двубой от 7-ия кръг, игран на стадион "Васил Левски" в София.

Домакините тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до победата.

Резултатът бе открит от Цецо Генков. Той не остави никакви шансове на Лучини да реагира и записа името си сред голмайсторите в 15-ата минута.

Генков вкара и в 71-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Гаджалов срещу Романов.

В тази минута бившият национал вкара за 2:0.

Локо владееше инициативата в двубоя до последно, макар че капитанът на отбора Кичо Добрев бе изгонен от игра в 68-ата минута.

След двата гола, които Цецо Генков вкара, Дерек Асамоа добави още един в 71-ата минута.

Здравко Лазаров имаше възможност да вкара поне едно попадение за гостите към самия край на мача, но ударът му от дузпа срещна гредата.

Това бе и последната опасност в този мач и на практика софийското Локо победи своите адаши от Пловдив.

В последната минута от мача равенството на терена се възстанови, тъй като Бенжалюн получи втори жълт и червен картон, заради нарушение срещу Генков.

ЛОКО (СФ) - ЛОКО (ПД) 3:0

[1:0] Генков 15'
[2:0] Генков 71'
[3:0] Асамоа 73'

ЛОКО (СФ): Пейков, Димитров, Савич, Добрев, Лахчев, Горанов (69 - Атанасов), Дяков, Асамоа (88 - Манолов), Романов, Генков, Йорданов (58 - Караджинов);

ЛОКО (ПД): Лучини, Кавдански (46 - Аргиров), Георгиев (69 - Ерош), Йонес Бенжалюн, Керчев, Златински, Том, Лазаров, Карвальо, Коцев (46 - Мастагарков);
Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)