3. Локо (Сф) с първа победа (ВИДЕО)

Локо (Сф) с първа победа (ВИДЕО)

"Железничарите" постигнаха успех с 2:0 над Ботев (Пд)

Локомотив София постигна първа победа за сезона, надигравайки Ботев Пловдив с 2:0 в столичния квартал „Надежда“ в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. За „канарчетата“ това бе четвърта поредна загуба в първенството.

Джеймс Етоо остави "жълто-черните" с човек по-малко в 27-ата минута, след като бе изгонен за грубо влизане в краката на Димитър Митков. Попадение на "канарчетата" не бе зачетено в 41-ата минута, когато точен бе Мохамед Брахими, но Виктор Генев бе в засада. Димитър Митков даде аванс на столичани в 50-ата минута след асистенция на Мики Орачев. В 84-ата минута влезлият като резерва Илия Димитров се разписа за 2:0.

„Железничарите“ се изкачват до осмото място в класирането с 5 точки, докато „канарчетата“ остават последни с 0. В следващия кръг Локомотив София е гост на Септември София на националния стадион „Васил Левски“, докато Ботев Пловдив приема ЦСКА.

Двубоят е под номер 100 за капитана на "железничарите" Красимир Милошев с екипа на Локомотив.

В първия четвърт темпото не бе особено високо и пред положения пред двете врати не се стигна.

В 22-ата минута Дилан Мертенс шутира от дистанция, но Александър Любенов изби.

Пет минути по-късно Джеймс Етоо бе изгонен с директен червен картон след намеса на ВАР след изключителни грубо влизане в краката на Димитър Митков.

В 41-ата минута Виктор Генев свали с глава към Мохамед Брахими, който засече топката в мрежата на "червено-черните", но се оказа, че капитанът на "канарчетата" е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.

В 47-ата минута Мохамед Брахими шутира от дистанция, но топката премина встрани от вратата.

Локомотив София излезе напред в резултата в 50-ата минута, когато Мики Орачев намери Димитър Митков с прострелно подаване в наказателното поле, а напдателят нямаше как да сбърка на около 2 метра на празна врата.

В 60-ата минута Селсо Рапосо центрира към Карлос Франса, който стреля с глава, но прати топката в аут. Малко след това Франса шутира мощно, но Ханкич спаси.

В 74-ата минута Точукву Ннади отправи опасен изстрел от дистанция, топката рикошира и затрудни Александър Любенов, който все пак успя да избие в ъглов удар.

Десет минути по-късно Селсо Рапосо намери Илия Димитров в наказателното поле, а бившият нападател на Левски реализира без затруднения.

ЛОКО СОФИЯ – БОТЕВ ПД 2:0