3. Локо (София) изненада Ботев и го остави извън топ 3, Маркиньос с 2 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Железничарите" оскубаха "канарите" с 3:2 в Надежда във вълнуващ сблъсък

Отборът на Ботев (Пловдив) направи грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес падна с 2:3 от тима на Локо (София). Срещата се игра на стадион "Локомотив" и бе от програмата на 13-ия кръг на родната "А" група.

Двубоят започна отлично за "железничарите", които излязоха напред в резултата в 7-та минута, когато топката бе центрирана в пеналта на гостите от фаул, попадна в Ранджелович, който с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата на Стаховяк.

Веднага след гола "канарите" можеха да изравнят, след като Анисе центрира в наказателното поле, където Педро засече с глава с летящ плонж, но топката премина встрани от вратата.

Така дойде 17-ата минута, когато пловдивчани съумяха да възстановят статуквото. Тогава Домовчийски изведе елегантно Педро, зад гърба на противниковата отбрана, той напредна и с прецизен изстрел се разписа за 1:1.

След гола гостите овладяха инициативата и натиснаха съперника си, а в 27-ата минута Ромарио получи на добра позиция, ала ударът му бе блокиран от Бранеков.

В края на полувремето Ботев можеше да обърне изцяло резултата в своя полза, след като Галчев намери Домовчийски в центъра, той изведе на скорост Ромарио в пеналта, той премина през двама защитници и стреля мощно към долния десен ъгъл, но Галев спаси.

Втората част стартира с неточен удар с глава на Спрокел и натиск на пловдивчани. Противно на случващото се на терена обаче, в 54-ата минута Маркиньос падна в пеналта на "канарите", успя да нанесе удар, капитанът на Ботев Веселим Минев настъпи топката и я прати в мрежата си. Попадението все пак е записано на името на Маркиньос.

След гола Ботев натисна здраво в търсене поне на изравнително попадение и в 65-ата минута влезлият на мястото на Домовчийски Иван Цветков, намери с пета Ромарио на добра позиция, холандецът стреля, ала кълбото премина много близо до гредата на столичани.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Далечно центриране в пеналта на Ботев не бе разчетено от вратаря Стаховяк, който излезе, но не успя да играе с топката, тя попадна в Маркиньос, който с десния крак покачи на 3:1.

След гола "канарите" продължиха да търсят попаденията и в даденото от рефера продължение се върнаха в мача след хубав гол от фаул на резервата Вандер.

В последната минута на мача Махамат можеше да сложи точка на спора, засичайки със странична ножица центриране на Сота, ала Стаховяк спаси.

До края нови голове нямаше и така Локо (София) стигна до ценния успех с 3:2.

След победата "железничарите" вече имат от 16 точки и са на 8-о място във временното класиране. Гостите пък вече са 5-и с 24 точки.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия