3. Локо (София) отново трети след 4:2 над Бела

Локо (София) отново трети след 4:2 над Бела

Локомотив София отново излeзe трети в класирането и запази шансове за евротурнирите след като победи с 4:2 аутсайдера Беласица. Срещата от 26-ия кръг на „А” група се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. Мартин Камбуров вкара две попадения и отново е лидер в класацията на голмайсторите в българското първенство. Той има в сметката си 16 гола.

Балдовалиев откри резултата в 15-ата минута, пет минути по-късно Камбуров удвои с гол от дузпа, а в 31-ата минута Караджинов добави още един гол за своите. В 61-ата минута Мариян Огнянов намали за 1:3, минута по-късно Камбуров увеличи предимството на „железничарите”, отбелязвайки 16-ия си гол, а в 72-ата минута Бижев оформи крайното 2:4.

Двубоят започна вихрено за столичните „железничари”, които още в първите минути на срещата показаха на плахия си противник, че няма да му позволи да си вземе дъх.

В 5-ата минута Камбуров нахлу отдясно в наказателното поле на Бела, центрира към Балдовалиев, който засече с глава, но топката мина встрани от вратата на Манолов. Три минути по-късно Камбуров стреля от фаул, но топката прелетя над напречната греда.

Последваха няколко бърза атаки за гостите, които тотално пресираха опашкаря в класирането. В 10-ата минута Златински стреля неточно и изпрати топката високо над вратата на Манолов. Две минути по-късно Горанов стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не уцели рамките на вратата и топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Първото попадение в мача дойде в 15-ата минута, когато с прецизен удар от дъгата на наказателното поле и не остави шанс на вратаря Манолов. Пет минути по-късно Мартин Камбуров удвои преднината на своя тим с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Манолов срещу Списич.

Двата бързи гола не успяха да сломят духа на домакините, които в 28-ата минута пропуснаха хубава възможност да се върнат в мача. Огнянов стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, но топката среща играч на Локомотив, който изчисти.

В 31-ата минута „железничарите” направиха резултата класически с гол на Караджинов, който бе изведен от Савич в наказателното поле на Беласица, където оставайки очи в очи с вратаря, изпрати топката в мрежата.

До края на полувремето не се стигна до по-сериозна опасност пред някоя от двете врати и играчите се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 за Локо.

Бързите обороти се запазиха и през втората част, като още в 47-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение на съперника си, след като хубав удар на Ирмиев среща напречната греда на Галев. В 55-ата минута Бела записа най-сериозния си пропуск, след като Мариян Огнянов пропусна да се разпише, останал само срещу вратаря.

Тимът, който се намира в самото дъно на таблицата демонстрира невероятен хъс и упоритостта му в крайна сметка бе възнаградена в 61-ата минута. Тогава Огнянов се възползва от хубаво центриране на Георгиев отляво, засече с топката в наказателното поле и намали за 1:3.

Минута по-късно още в ответната си атака Локомотив попари радостта на Бела с ново попадение. Камбуров бе изведен в наказателното поле на Бела от Балдовалиев и прониза мрежата на Манолов, отбелязвайки 16-ия си гол.

В 66-ата минута Сертич направи непростим пропуск след като преодоля вратаря Галев, стреля, но топката се заби във външната страна на мрежата.

До края на срещата домакините не се предадоха и в 72-ата минута стигнаха до втори гол.Георги Бижев получи топката в наказателното поле и от точката на дузпата, непоколебимо я изпрати в мрежата.

В оставащите минути двата отбора си размениха по няколко атаки, но до нов гол не се стигна и Локомотив победи Бела с 4:2.