3. Локо София сипа още сол в отворената рана на Левски (СНИМКИ + ВИДЕО)

Локо София сипа още сол в отворената рана на Левски (СНИМКИ + ВИДЕО)

“Железничарите” се наложиха с 1:0 в Надежда, “сините” с една кошница пропуски

Левски с нова грешна стъпка в пролетния дял от родното първенство. Локомотив София победи “сините” с 1:0 в двубоя от 25-ия кръг на А група и помрачи дебюта на две от новите попълнения на “Герена” - Рикардо Нунеш и Рафаел Бастос. Герой за “железничарите” стана Том, който добави топката след силен удар на Маркиньос от пряк свободен удар.

Така, Левски още повече се отдалечи от челниците в класирането. “Сините” са четвърти с 44 точки, на 10 от първенеца Лудогорец. Локо София е на 9-ото място с 31 точки. Другия Локомотив от Пловдив ще може да измести столичани, при евентуална победа над Черноморец в понеделник.

В началните минути на първото полувреме футболистите на Локомотив се опитаха да наложат натиск, но планът им не проработи особено заради елементарни грешки при изнасянето на топката. Въпреки това, възпитаниците на Стефан Генов се придвижваха компактно по терена, бързо се прегрупираха в защита и не позволяваха лесно на “сините” нападатели да обезпокояват вратаря Галев.

Като цяло през първата част на столичното дерби преобладваха здравите единоборства в средата на терена, а опасните голови положения можеха да се преброят на пръстите на едната ръка. Първото такова се откри пред Ранджелович, който засече с глава, но неточно. Малко след това Димитър Макриев не успя да се възплозва от много изгодно положение. Бру центрира в наказателното поле, там нападателят засече с глава и силно прати топката към Галев, който обаче демонстрира завиден рефрекс и закова топката на голлинията.

Постепенно “сините” футболисти поеха изцяло инициативата, владееха топката голям процент от времето, но така и не намираха верния път към вратата на “железничарите”. Даниел Димов и Валери Божинов също направиха няколко сериозни пропуска. В самия край на частта Левски можеше да бъде жестоко наказан, но Маркиньос пропиля с лека ръка златна възможност за домакините. Белаид опита да изчисти топката, кълбото обаче попадна в бразилеца, който бе напълно непокрит в пеналта, но стреля много-много неточно над горната греда. Така, двата тима оставиха развръзката за второто полувреме.

В началото на второто полувреме сценарият от първата част се повтори - здрава битка в средата на терена, като Левски отново бе по-активният отбор. Но момчетата на Тони Здравков  така и не успяваха наистина сериозно да затруднят Галев. Божинов, Гаджев и Макриев направиха нови пропуски.

В игра влезе и Рафаел Бастос, който ще получава 25 000 евро на месец, но и той с нищо не можа да помогне на своите. Футболистите на Локомотив действаха уверено в защита и продължиха да разчитат на контаатаки. Така се стигна до 77-ата минута, когато Маркиьос получи възможност да получи пряк свободен удар. Бразилецът изпълни технично и точно, като разтресе горната греда. Топката се върна в Том, който от непосредствена близост я прати в мрежата на Илиев с гърди.

До края на срещата сините се хвърлиха изцяло в атака, направиха няколко добри атаки, но им липсваше завършващия удар. От своя страна "железничарите" действаха на принципа "грабвайте телата" и успяха да съхранят крехката си преднина. След определения от Тодор Батков за "циркова трупа" отбор на Славия, сега дойде ред на Локомотив София да изиграе Левски, който си постави за цел 20 поредни победи...

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите