3. Локо (София) удави Етър в потопа на "Георги Аспарухов" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (София) удави Етър в потопа на "Георги Аспарухов" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дани Пеев герой за "железничарите" с два гола при победата с 3:0 над "болярите"

Отборът на Локомотив (София) победи Етър с 3:0 под непрестанния проливен дъжд, който се изля над стадион „Георги Аспарухов”.

Даниел Пеев отбеляза първите двата гола за „железничарите”. Халфът се разписа от дузпа в 37-ата минута, а в 66-ата удвои преднината за своя тим с изключително красиво попадение от далечна дистанция. Георги Христов пък направи резултата класически в 84-ата минута.

Домакините имаха игрово преимущество през по-голямата част от срещата. Етърци разчитаха главно на контраатаки и имаха своите положения, но не съумяха да се възползват от създадените ситуации пред вратата на Валентин Галев.

„Червено-черните” пък на два пъти разтресоха напречната греда зад Венцислав Димитров след удари на Дани Пеев и Георги Христов.

В 37-ата минута столичани получиха правото да изпълнят дузпа след като Телкийски бе фаулиран от Ели Маркес в наказателното поле. Зад топката застана Даниел Пеев, който хладнокръвно реализира.

Условията за игра ставаха все по-тежки с усилването на дъжда, което доведе до някои куриозни ситуации.

При една от тях в 60-ата минута Димитър Илиев открадна топката пред наказателното поле на Етър, след което преодоля последователно Макенджиев и стража Димитров и пусна топката към опразнената врата, но за негово нещастие тя спря в локва току пред голлинията.

Шест минути по-късно обаче Даниел Пеев бе безпощаден със страховит удар от движение от около 30 метра. Вратарят на гостите опита да избие топката с върха на пръстите си, но тя рикошира в напречната греда и влетя в мрежата!

Крайният резултат оформи Георги Христов в 84-ата минута, засичайки от упор топката след прострелно центриране на Димитър Илиев. Отлична работа при изработването на попадението обаче свърши Пеев.

Успехът изкачва временно Локомотив на седма позиция в класирането с актив от 8 точки. Етърци пък са точно над чертата на 12-о място с 3 пункта.

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата