3. Локо (София) загря за Металург с разгром над Спортист (видео)

Локо (София) загря за Металург с разгром над Спортист (видео)

Столичните "железничари" победиха съперника си с убедителното 4:0

Отборът на Локомотив (София) се наложи с убедителното 4:0 над Спортист (Своге) в последната си проверка преди мачовете от втория квалификационен кръг от Лига Европа, където "железничарите" ще срещнат Металург (Скопие).

Румен Горанов откри за столичани и осигури преднина от едно попадение на тима си на почивката на мача. Веднага след подновяването на играта появилият се в игра Преслав Йорданов удвои, а последните две попадения бяха дело на Калоян Караджинов, който се разписа в 74-ата и 80-ата минути.

Отборът на Локомотив имаше предимство по време на целия мач. Домакините владееха продължително топката и създаваха много положения пред вратата на съперника, като резултатът можеше да е много по-изразителен, ако не бяха пропуските на Мариян Андонов и Румен Горанов, които уцелиха страничните греди.

В 22-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на противника, като след прекрасното изпълнение на Румен Горанов топката се забоде в долния десен ъгъл и се оплете в мрежата. До края на полувремето Локомотив имаше още няколко възможности, но все пак се оттегли на почивка само с 1:0.

След подновяването на играта на терена за столичани се появиха Преслав Йорданов и Роналд Донев. Още с първото си докосване Йорданов успя да удвои преднитната на тима си след чудесен прехвърлящ удар.

Малко след това Диян Петков замени почти целия си състав. В 74-ата минута след центриране на Божилов от корнер Калоян Караджинов се извиси над всички и с глава направи резултата класически. Шест минути по-късно отново Караджинов оформи крайното 4:0, след като с великолепен удар се разписа от границата на наказателното поле.

Стартови състави:

Локомотив (София): Пейков, Гаров, Върбанов, Атанасов, Васев, Горанов, Велев, Манолов, Андонов, Романов, Янев

Спортист (Своге):Димитров, Мутафов, Тодоров, Василев, Младенов, Райчев, Стоев, Борисов, Атанасов, Величков, Васев

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София