3. Локо започна защитата на Купата с класика (ВИДЕО)

Локо започна защитата на Купата с класика (ВИДЕО)

Пловдивчани зарадваха треньора Акрапович за рождения му ден

Носителят на Купата на България за 2019 година Локомотив Пловдив започна успешно защитата си на трофея. "Черно-белите" победиха третодивизионния Балкан (Ботевград) с 3:0 като гости в мач от 1/16-финалите на надпреварата.

Диниш Алмейда (27), Ален Ожболт (37) и Димитър Илиев (62) се разписаха за пловдивчани. Победата бе чудесен подарък за треньора Бруно Акрапович, който празнува днес своя 52-и рожден ден.

Още от първия съдийски сигнал "смърфовете" натиснаха и беше въпрос на време да открият резултата. В 27-ата минута Георги Илиев центрира от фаул към малкия пеналт, където Диниш Алмейда изпревари защитник и вратаря на Балкан и засече топката с глава за 0:1.

Десет минути по-късно капитанът Димитър Илиев изведе Ален Ожболт в наказателното поле. Словенецът финтира технично футболист на Балкан и с левия крак прати топката под гредата - 0:2.

В 62-ата минута преднината на Локомотив стана класическа. Един Бахтич намери включващия се от центъра Димитър Илиев. Капитанът финтира футболист на домакините и хладнокръвно насочи топката в опразнената врата за 0:3.
Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа