3. Локомотив (Сф) е на 5 точки от спасението след класика срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

Локомотив (Сф) е на 5 точки от спасението след класика срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

"Железничарите" вкараха трите гола през първото полувреме и доиграха мача

Локомотив (София) победи с 3:0 гостуващия Нефтохимик в среща от 35-ия кръг на „А” група. С голове на Маркиньос от дузпа, Бранеков и Писаров през първото полувреме „железничарите” събраха 48 точки и временно са с 10 над опасната зона пет кръга преди края на сезона, като се нуждаят от още само 5 в оставащите си 4 мача, за да си гарантират оцеляването в елита.

Мачът се игра на врата. Локомотив вкара три гола в рамките на 10 минути през първото полувреме, а след почивката контролираше събитията на терена, без да си дава много-много зор.

Това е третата поредна победа на „червено-черните” при новия треньор Димитър Васев, като отборът все още няма загуба с него в 4 срещи.

В началото 90% от действията се развиваха пред вратата на Нефтохимик. Чак след първия четвърт час гостите от Бургас имаха възможност да разиграят по-дълго и изпълниха няколко корнера. При един от тях топката достигна мрежата, но попадението не бе признато поради засада.
Така се стигна до 22-ата минута, когато Даниел Генов бе съборен от Юри Иванов в наказателното поле и реферът Борислав Колев от столицата назначи дузпа. С удар под плонжа на вратаря Маркиньос откри резултата, отбелязвайки 17-ия си гол през сезона.

Нефтохимик можеше да изравни, макар и не чрез свой футболист. Бранеков едва не си отбеляза автогол при изсипване в наказателното поле с изтичането на първия половин час.

Две минути по-късно Бранеков скочи най-високо в другото поле и покачи след асистенция на Том.

Грешка на вратаря Костадин Георгиев доведе до трети гол за Локомотив. Той подари топката на Искрен Писаров, който го прехвърли за 3:0.

През второто полувреме Локомотив намали оборотите, обаче контролираше събитията на терена, за да запази преднината си от три гола.

Така, Локо ще следи мача между Черноморец и Пирин (Гоце Делчев), бургазлии може да възстановят разликата от 7 точки. „Железничарите” изпревариха Славия и вече са 9-ти с 48 точки, с две повече от „белите”, които в петък паднаха от Берое с 0:1 в София.

Нефтохимик, който вече е изпаднал, записа втора поредна загуба и остава със своите 19 на 13-ата позиция.