3. Локомотив смачка Ботев на "Армията" 4:0

Локомотив смачка Ботев на "Армията" 4:0

Тимът на Драгомир Окука с 15 гола в четири мача от началото на полусезона

Отборът на Локомотив (София) разсипа Ботев и го победаи с 4:0, като гост. Срещата, която се игра на стадион „Българска армия”, показа, че тимът от Пловдив е в много лошо състояние, а тимът на Драогмир Окука записа 15 гола за четири мача от началото на полусезона.

Още в първите минути на срещата Локомотив наложи териториален натиск и атаките пред Лилчо Арсов се редуваха една след друга. Стражът на Ботев обаче се представяше повече от блестящо. Златински и Камбуров тормозеха „жълто-черната” отбрана, но Арсов показваше класа и вадеше положение след положение. В 26-ата минута Зоран Балдовалиев със страховит шут от 30 метра препарира вратаря на Ботев, за да направи резултата 1:0 в полза на символичните гости

След попадението Локо продължи да напада в търсене на ново попадение. Балдовалиев направи резултата 2:0 в 43-ата минута. След разбъркване в наказателното поле, кълбото попадна в нападателя на Локомотив, който стреля в опразнения от стража ъгъл. До края на полувремето нямаше сериозни положения и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 в полза на Локо.

Втората част отново започна с предимство на символичните гости, които продължиха да създават по-опасните положения за гол. Мартин Камбуров и Зоран Балдовалиев продължаваха да бъдат активни. В 60-ата минута Мартин Камбуров проби, преодоля защитата на Ботев, стреля силно по тревата, като топката мина под плонжа на Лилчо Арсов, за да се оплете в мрежата за класическото 3:0. След попадението си Камбуров продължи да бъде много деен и имаше шанс да отбележи още няколко попадения. Вторият му гол стана факт в 75-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и направи резултата 4:0.

След тази среща отборът на Локомотив събра актив от 34 точки и гледа уверено към европейските турнири, докато Ботев има 15 точки и ще води сериозна битка за оцеляването си в "А" група.