3. Лудогорец извози столичния Локомотив и му набута 4 гола (видео)

Лудогорец извози столичния Локомотив и му набута 4 гола (видео)

"Орлите" на Ивайло Петев взеха нова победа в А група, Марселиньо и Генчев вкараха по два гола

Лудогорец постигна втора поредна победа в А група и показа, че не прощава на никого този сезон. „Орлите” на Ивайло Петев подкараха Локомотива-а от София и му вкараха цели 4 гола в Разград.

Един от най-добрите играчи в А група - Марселиньо и опитният Станислав Генчев забиха по две попаденият за домакините. „Зелените” показаха, че новият „Лудогорец Арена” е истинска крепост, като на новия стадион имат вече 13 отбелязани гола и едва два допуснати за 4 мача.

Антон Велков не можеше да разчита на контузените си нападатели Преслав Йорданов и Мирза Мешич, което наложи опитният Марчо Дафчев. Началото бе за Лудогорец, който опитваше с многоходови комбинации да разбие отбраната на съперника. Локомотив поизравни играта в средата на полувремето и започна по-често да поглежда към вратата на Урош Голубович. Точно тогава обаче домакините успяха да поведат.

Серия от пасове в халфовата линия остави Шоко сам отдясно, той центрира остро и Марселиньо връхлетя на скорост, засичайки перфектно с глава в долния ляв ъгъл на безпомощния Валентин Галев.

Първото полувреме показа надмощието на домакините, но най-лошото за столичните „железничари” тепърва предстоеше.

Две минути след началото на втората част дойде и най-спорният момент в мача. Резервата Искрен Писаров стреля от воле към вратата на домакините, защитник на „орлите” сякаш игра с ръка, но Ахмед Ахмед показа играта да продължи въпреки протестите на „червено-черните”.

Непосредствено след тази спорна ситуация Лудогорец овладя топката, Марселиньо изведе Гъргоров, а капитанът пусна още по-напред за Станислав Генчев, който с премерен удар по земя диагонално матира Галев за 2:0.

След този гол Локомотив рухна и играчите на Ивайло Петев си правеха каквото поискат на терена, като забавляваха ентусиазираните фенове на „Лудогорец Арена”.

Две минути след втория гол Лудогорец довърши съперника. Марселиньо овладя топката, подигра се с Дарко Савич, след като пусна топката от лявата му страна и го надбяга отдясно, а после с техничен удар копна топката над Галев за 3:0.

Изключително активният Шоко можеше да се разпише след час игра, но не можа да нанесе силен удар сам срещу Галев. В 64-ата минута Локомотив имаше най-сериозния си шанс да се разпише, но Милен Лахчев засече с глава в гредата на Лудогорец.

Четвърт час преди края и „орлите” нацелиха греда. Резервата Иван Стоянов добре финтира и стреля мощно по диагонала, но прати кълбото в горната греда на Локомотив. В 80-ата пак Стоянов бе на голова позиция, но направи фантастичен пропуск и Галев премина по цялата ширина на вратата, за да избие акробатично.

Станислав Генчев довърши резила за гостите от София с нов гол в 88-ата минута. Белгиецът Кабаселе се пребори с прекия си пазач, проби в наказателното поле и върна на дузпата за Генчев, който стреля по земя, а след неубедителната намеса на Валентин Галев топката се търкулна под плонжа му за крайното 4:0.