3. Лудогорец с девета поредна победа, прегази Локомотив (Сф) с 4:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец с девета поредна победа, прегази Локомотив (Сф) с 4:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пиериус Сотириу с два гола на стадион "Васил Левски", Икоко и Десподов добавят по един

Отборът на Лудогорец записа своята 14-ата победа във футболното ни първенство, надигравайки в София състава на Локомотив с 4:2.
Шампионите от Разград събраха 42 точки на върха в класирането, но имат и два мача по-малко. Този успех на Лудогорец бе девети поред от последните изиграни 10 шампионатни мача.

Играчите на Станислав Генчев не срещнаха сериозна съпротива от тима на Иван Колев и само за 45 минути игра на стадион "Васил Левски" в столицата вкараха три гола.

Кипърският централен нападател Пиерос Сотириу се разписа в 5-ата минута и 37-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден с помощта на ВАР за игра с ръка на Кацаров. Икоко също намери път към мрежата в края на първата част и елегантно прехвърли Любенов, за да оформи класиката още преди почивката.

Домаките от Локомотив излязоха малко по-мобилизирани през второто полувреме и това даде резултат.

Октавио намали на 1:3 в 47-ата минута. Само минута по-късно Кирил Десподов беше точен и отново разликата е три гола в полза на шампионите.
Пламен Крачунов се разписа в 63-ата минута, пращайки топката във вратата на Падт с глава.

В следващия кръг на 11-ти декември Локомотив приема Арда, докато два дни по-късно Лудогорец излиза срещу Пирин.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 93. Виржил Пинсон (60 - 11. Раел Лолала), 10. Валентин Николов, 8. Христо Иванов (53 - 2. Стойчо Атанасов)

Резерви: 1. Цветомир Витков, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев

Старши треньор: Иван Колев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо (62 - 25. Баджи), 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 22. Джордан Икоко, 23. Кафумана Шоу, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (62 - 13. Мавис Чибота), 64. Доминик Янков (77 - 29. Дорин Ротариу), 95. Каули Оливейра, 19. Пиерос Сотириу (62 - 10. Елвис Ману)

Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 29. Дорин Ротариу, 30. Игор Пластун, 51. Илкер Будинов

жълти картони: Сисиньо, Икоко, Гонсалвеш (Лудогорец), Крачунов, Кацаров (Локомотив)

Рибарски: Знаехме, че ще имаме шансове и ги оползотворихме