3. Любо Пенев: Опитваме да изпипаме тактиката до съвършенство

Любо Пенев: Опитваме да изпипаме тактиката до съвършенство

Дано да се срещнем с Япония скоро отново, намекна селекционерът на България за световното в Бразилия

След победата над Казахстан с 2:1 в приятелски мач селекционерът на българския национален отбор Любослав Пенев бе доволен от показаното от играчите. Селекционерът определи мачовете с Япония и Казахстан като трудни и различни и не изключи възможността отново да се изправи срещу Япония, който се класира за Мондиал 2014.

„Очаквах труден мач с националния отбор на Казахстан. Така се получи, играта беше много сложна и за двата отбора. Искам да поздравя всички играчи, те показаха много добра игра. Ние се подготвихме добре за този мач. Аз съм доволен от представянето на нашия отбор, от работата на играчите. Те се раздадоха на 100 процента в този мач и съумяха да изпълнят тактическите указания.

Що се отнася до ключовите моменти, аз мисля, че те бяха през първото полувреме. Ние не използвахме своите моменти през първото полувреме. По време на почивката аз поговорих с играчите и ги помолих да пресират по-активно и да атакуват. Още веднъж искам да отбележа, че ние играхме добре. За съжаление към края допуснахме гол. Във всеки мач се опитваме да използваме до съвършенство нашата тактика. И ние, разбира се, искаме да победим.

И двата мача бяха сложни за нас. Това са два отбора с различен стил на игра и различна футболна философия. Като цяло нашите съперници използваха еднаква тактика, особено през второто полувреме. Доволни от мача с японците, а те вече се класираха за Световното. Но за по-нататъшното ни развитие трябва да подобрим играта си и да постигнем всички цели, които стоят пред нас”, каза Пенев след мача.
Синът на Любо Пенев напуска Локо (Пд)

Николас ще последва баща си

ЦСКА вади 3 милиона евро за селекция

ЦСКА праща скаути в Бразилия

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба