3. Мъката на ръждясалия Локомотив продължава! Миньор отмъкна точката в последната минута (видео)

Девети мач без победа за столичните "железничари", Бибишков герой за "чуковете", които доиграха мача с 10 човека

Отборът на Миньор открадна точка под носа на Локомотив София след като се добра до равенство 1:1 в 93-ата минута пред обидно малко зрители на стадион “Българска армия” в мач от 25-ия кръг на „А” група. "Червено-черните” откриха резултата чрез Младен Стоев още в 9-ата минута. В 88-ата минута гостите останаха човек по-малко след като Сабри Бумела получи директен червен картон, но Крум Бибишков се превърна в герой за перничани в последните секунди на продължението. По този начин тимът, воден от Антон Велков продължава да бъде без победа вече девети пореден мач.

Домакините имаха игрово преимущество през първата част и създадоха по-интересните положения, докато „чуковете” се отчетоха само с няколко неуспешни опита за далечен обстрел.

В 9-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Миньор. С изпълнението се нагърби Младен Стоев, който стреля много силно, а след рикошет в тялото на бранител на гостите топката стана неспасяема и влетя в мрежата на Иван Чворович за 1:0.

Малко по-късно Йордан Върбанов изведе Владимир Манчев абсолютно сам срещу стража на перничани. Нападателят пробва технично да прехвърли Чворович, но вратарят внимаваше и успя да избие кълбото с върха на пръстите си.

Манчев бе в основата и на друга интересна ситуация пред вратата на Миньор след като комбинира с Даниел Пеев по дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Манчев игра с глава, но ударът му бе спасен.

Гостите разиграваха търпеливо и чакаха своя шанс на контраатака, но успяха да достигнат единствено до далечни удари на Траянов и Бибишков, които не застрашиха с нищо Валентин Галев.

След почивката домакините продължиха да налагат своето темпо и да създават по-опасните положения в мача.

Най-чистото положение за домакините изпусна Йордан Върбанов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и засече центриране отдясно с глава, но прати топката на метър-два встрани от вратата.

В ответната атака гостите имаха претенции за игра с ръка на Борис Кондев в пеналтерията на Локомотив, но главният рефер Георги Йорданов остана безмълвен и не посочи бялата точка.

Две минути преди края на редовното време Сабри Бумела получи директен червен картон след като извърши нарушение срещу откъсващия се Александър Манолов, който се бе появил в игра малко преди това.

И докато всички очакваха последния съдийски сигнал, който да донесе първа победа на Локомотив от осем мача, в последните секунди на продължението се разигра истинска драма. Милен Василев нахлу по лявото крило и центрира перфектно за Крум Бибишков, който от няколко метра с глава наказа Валентин Галев.

По този начин отборът на Локомотив остава на незавидната 13-а позиция с актив от 19 точки, докато Миньор е девети с 29 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия