3. Миньор се разходи до Търговище за класика над Светкавица (снимки)

Миньор се разходи до Търговище за класика над Светкавица (снимки)

Златков, Брахими и Василев вкараха головете за перничани

Отборът на Миньор (Перник) оглави временното класиране в „А” група, след като днес се наложи безпроблемно с 3:0 над тима на Светкавица. Срещата се игра на стадион „Димитър Бурков” и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група.

Перничани бяха по-активният отбор през целия мач и дори успехът им можеше да е по-изразителен, но гол на Крум Бибишков бе отменен заради засада. Иначе попаденията за „чуковете” бяха дело на Златков, Брахими и Василиев.

Двубоят започна с неточен удар на Вълев, последван от изстрел по земя на Костадин Марков, който обаче не затрудни стража на домакините. След това положение двата отбора се захапаха в центъра на терена, като гостите от Перник владееха повече инициативата и опитваха да затрудняват Георгиев.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Даниел Златков засече с глава хубаво центриране от ъглов удар и даде преднина на перничани.

Това попадение пообърка отбора на Светкавица, който можеше да изравни в 23-ата минута, когато Костадинов бе изведен срещу Чворович, ала вратарят на гостите се хвърли на шпагат и изчисти кълбото в странично хвърляне.

4 минути по-късно Бибишков открадна една топка в центъра на терена, финтира бранител и изведе Брахими в наказателното поле, а последният с удар по земята удвои преднината на „чуковете”.

Няколко минути след гола, в 36-ата, Бибишков покачи на 3:0, след като засече с глава центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада.

До края на полувремето зрителите на стадион в Търговище не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Миньор.

Втората част стартира с по-добра игра на домакините, които натиснаха своя съперник и на няколко пъти можеха да върнат единия си гол пасив. Първо Вълев остана под топката след опасно центриране на Христов, а впоследствие пак Вълев, шутира от дистанция, ала кълбото прелетя над вратата на Чворович.

В 56-ата минута пък, Петев пропусна най-чистото положение за Светкавица, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и от няколко метра не можа да уцели вратата на перничани.

Последваха силни минути за гостите, като в разстояние само на 180 секунди вратарят на домакините – Георгиев, спаси вратата си на три пъти. Първо Бибишков изведе Цветков очи в очи със стража на домакините, но той спаси изстрела му, а впоследствие Георгиев отрази и много опасни удари на Бибишков и Василев.

В 67-ата минута, резервата на домакините Христов бе изведен сам срещу Чворович, ала изстрелът му премина над вратата на Миньор.

Така дойде 73-ата минута, когато влезлият като резерва Окечуко навърза отбраната на Светкавица и пусна за нахлуващия отляво Василев, който необезпокояван покачи на 3:0.

Само 4 минути след гола Миньор можеше да води с 4:0, но удар на Том след пас на Окечуко срещна напречната греда.

В края на двубоя, в 85-ата минута, резервата Генов стреля опасно, кълбото се отклони в крак на бранител на „чуковете” и срещна гредата на Чворович.

До края на двубоя зрителите не видяха повече голове и така Миньор се наложи с класическото 3:0 над тима на Светкавица в Търговище.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф