3. Младежите започнаха с класика европейските квалификации (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите започнаха с класика европейските квалификации (ВИДЕО+СНИМКИ)

България би Андора с 3:0 и красив гол на Тошко Неделев в Ловеч

Младежкият национален отбор на България започна с класическа победа европейските квалификации за шампионата на Стария континент в Чехия през 2015 година.

На градския стадион в Ловеч пред около стотина зрители младите „лъвовете” надвиха Андора след попадения на Тодор Неделев, Живко Петков и Ивайло Чочев.

Момчетата на Михаил Мадански започнаха по-мотивирано срещата и откриха резултата в 19-ата минута с изключително красиво попадение на Тодор Неделев, който спря на гърди топката с гръб към вратата и със завъртане я прати от воле в мрежата на гостите – 1:0.

Последваха пропуски на Петков, но точно преди почивката Вилиян Бижев проби отляво центрира остро към Живко Петков, който успя да се освободи от защитник и технично да удвои преднината на „лъвовете”.

Крайното 3:0 пък оформи Ивайло Чочев пет минути след паузата, разписвайки се с глава след изпълнение на корнер.

Това бе първи мач за нашите в групата, където се намират още Русия, Дания, Словения и Естония. Андора пък понесе второ поред поражение с 0:3, след като отстъпи и пред Русия, а в сряда ще приеме България за третия си дуел в потока.

България - Андора 3:0
1:0 Тодор Неделев (’19)
2:0 Живко Петков (’45)
3:0 Ивайло Чочев (’50)

Състав на България (U21):

Димитър Евтимов, Антон Недялков, Асен Георгиев (85 – Стефан Велков), Георги Терзиев – капитан, Иван Горанов, Тодор Неделев, Божидар Васев (61 – Ерик Почански), Ивайло Чочев, Радослав Кирилов, Живко Петков, Вилян Бижев (64 – Александър Колев);

Синът на Любо Пенев напуска Локо (Пд)

Николас ще последва баща си

ЦСКА вади 3 милиона евро за селекция

ЦСКА праща скаути в Бразилия

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба