Арда стъпи на седмото място след 3:1 над Славия

Кърджалии заеха позиция за бараж поне за няколко часа

Арда надви с 3:1 Славия като домакин в първия мач от днешната програма на футболната ни efbet Лига. Така кърджалии излязоха поне временно на седмото място, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Арда събра 48 точки - две пред ЦСКА 1948 и три пред Ботев Пд, които излизат един срещу друг по-късно днес.

В осмата минута бе първата по-добра ситуация за гостите. Ертан Томбак върна към Владимир Николов, чийто удар обаче се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

В 11-ата минута Принц Окезие беше оставен сам в наказателното поле на "белите", но ударът, който отправи бе неточен.

В 20-ата минута Господинов направи две много хубави спасявания, след изстрели на Владимир Николов, а впоследствие се оказа, че е имало засада.

Десет минути след това бе първият точен удар в двубоя - Иван Тилев пробва да изненада с изстрел от дистанция Светослав Вуцов, но стража на столичани без проблем улови топката.

В 33-ата минута Арда успя да поведе в резултата. Тонислав Йорданов получи на дъгата на наказателното поле и с мощен изстрел прати топката във вратата на Вуцов - 1:0.

В 41-ата минута Господинов отрази изстрел на Денислав Александров, след което топката стигна до Тони Тасев, а той я продължи към Владимир Николов, който я бутна в мрежата. След преразглеждането с ВАР, което отне около пет минути заради съмнения за засада, попадението бе признато.

Арда отново успя да поведе в резултата в 62-ата минута. Светослав Вуцов изпусна топката след центриране в наказателното поле и Пламен Крачунов отблизо я прати във вратата му.

Четири минути преди края на мача след изпълнение на корнер топката стигна до Коконов почти до границата на наказателното поле и той с удар от движение се разписа за 3:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 12. Ебенезер Окезие, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов;

Треньор: Николай Киров;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (к), 88. Тони Тасев, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов;

Треньор: Златомир Загорич.

Арда – Славия 1:1
1:0 Тонислав Йорданов (33)
1:1 Владимир Николов (41)