ЖАЛКО! Начева аут от Париж, сезонът приключи

Лекоатлетката претърпя операция

Лекоатлетката Александра Начева претърпя успешна операция на фрактура на десния глезен тази сутрин в УМБАЛСМ "Пирогов" и ще пропусне остатъка от сезона. Интервенцията беше извършена от началника на Първа клиника по ортопедична травматология проф. Диян Енчев, съобщи за БТА пресаташето на БФЛА Пламен Вълков.

Световната шампионка на троен скок за девойки до 20 години от Тампере 2018 Начева получи контузията снощи по време на турнир в Габрово.

Заради дългия период на възстановяване 22-годишната Начева няма да може да се участва в лекоатлетическите състезания в коронната си дисциплина на Олимпийските игри в Париж в началото на август.

Талантливата скачачка завърши на четвърто място на троен скок на Европейското първенство в Рим преди две седмици с лично постижение от 14.35 метра.

Нов успех за българката в Банска Бистрица

Ясни са първите победители на 75 км в маратона "TroyanRun - По стъпките на Левски"

Петко Кънчев и Мария Цонева стигнаха до успеха

Младостта, опитът, любовта и приятелството са победители на TroyanRun (СНИМКИ, ВИДЕО)