3. ПЪЛЕН НАПРЕД! Лудогорец надви "опълченците" от Берое (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД! Лудогорец надви "опълченците" от Берое (ВИДЕО)

Неделев донесе победата от явна дузпа след VAR

Лудогорец остава със 100-процентов актив от началото на сезона, след като спечели трудно с 1:0 над Берое.

В първото гостуване далеч от Разград попадение на Тодор Неделев от дузпа, отсъдена след намеса на VAR, направи разликата в срещата.

За опитния халф това бе мач №250 на ниво Първа лига.

В същото време успехът бе трети поред за временния наставник на "орлите" Захари Сираков, под чието ръководство "зелените" все още не са допуснали гол.

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции на феновете, а положенията бяха твърде малко на брой.

Първото такова се откри пред Рик Джонатан, опитал удар от дистанция, топката срещна бранител в "зелено", след което мина опасно близо от вратата на Мота.

Още една ситуация създадоха гостите от Разград, но и този път без особен успех, след като в 23-ата минута Рик Джонатан се размина с острия пас на Кайо Видал.

В 33-ата минута пред Леандро Годой се откри единствената възможност за Берое преди почивката, но таранът стреля встрани от целта.

Пет минути по-късно Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Якуб Пьотровски нанесе силен удар с глава, който разтресе горната греда.

Така първата част приключи без точен изстрел към една от двете врати.

В 60-ата минута Спас Делев бе задържан от Ойер Сариеги в наказателното поле, но Владимир Вълков даде знак играта да продължи.

В първия момент, в който топката излезе извън терена, реферът бе привикан на ВАР, за да преразгледа ситуацията и в крайна сметка посочи бялата точка.

Зад топката застана Тодор Неделев, който запази хладнокръвие и стреля в долния ляв ъгъл на Мота.

Последваха равностойни минути, в които Лудогорец не създаваше положения, но и оснаваше Берое далеч от вратата на Падт.

Едва в края на мача домакините опитаха да стигнат до изравнително попадение по-настойчиво.

В добавеното време удар на Алберто Салидо бе избит в гредата от нидерландския страж на гостите.

БЕРОЕ-ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Тодор Неделев (62-д)

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 4. Франко Минго (К), 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хуанка Пинеда, 8. Сегундо Пачаме, 24. Стефан Гаврилов, 12. Винисиус Белоти, 9. Леандро Годой

Резерви: 96. Рубен Дуарте, 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Лудогорец: 1. Серджо Падт, 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (К), 6. Якуб Пьотровски, 18. Ивайло Чочев, 11. Кайо Видал, 8. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 12. Руан Крус

Резерви: 39. Хендрик Бонман – 5. Георги Терзиев, 9. Квадво Дуа, 14. Дени Групер, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев

Треньор: Захари Сираков

Съдия: Владимир Вълков

Феновете на ЦСКА изкупиха и допълнителните билети за двубоя с Локомотив (София)

Томаш: Трябва да превърнем ЦСКА в страшилище

"Няма да се заигравам с публиката, за да трупам дивиденти", заяви новият треньор на ЦСКА

Илиан Илиев: Целя да променя мнението на хората за националния отбор

"Това, че постигнахме първа победа в официален мач не е много за хвалене", каза селекционерът