3. Героичен Локо (Сф) надви Черно море (ВИДЕО)

Героичен Локо (Сф) надви Черно море (ВИДЕО)

VAR изгони Мазир Сула и призна гол на "червено-черните"

Локомотив София записа първи успех за сезона в efbet Лига, след като победи с 2:1 Черно море като домакин в мача им от 3-ия кръг. Варненци влязоха в мача след като отпаднаха от европейските клубни турнири по-рано тази седмица и не успяха да се върнат към победите, след като трябваше да играят с човек по-малко близо половин час.

В деветата минута на Иван Колев му се наложи да прави принудителна смяна, след като капитанът Валентин Николов се контузи и на негово място влезе Селсо Рапосо.

В 21-вата минута Анте Аралица стреля от дистанция, но встрани от вратата на Пламен Илиев. В 43-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка на Лука Иванов, но те не бяха уважени.

Локомотив София поведе в резултата в 52-рата минута. Бруно Франко пусна към Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата матира Пламен Илиев за 1:0.

В 64-ата минута Станимир Тренчев гледа лично с ВАР ситуация между Мазир Сула и Пицолис, която завърши с червен картон за Сула.

Четвърт час преди края на мача Дуду стреля от свободен удар, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

В последната минута на редовното време Светослав Диков получи от Красимир Станоев и прати по земя топката във вратата на Пламен Илиев за 2:0. Попадението бе преразгледан за засада, но в крайна сметка бе зачетено.

В деветата минута на добавеното време Черно море все пак стигна до почетно попадение, след като Асен Дончев беше точен за крайното 2:1.

Стартови състави:

Локомотив София: 24.  Александър  Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 47. Стефан Ламбез, 10. Валентин Николов - К, 8. Симеон Славчев, 29. Анте Аралица, 3. Доналдо Ака

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко  Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин , 2. Цветомир Панов, 71. Васил  Панайотов - К, 5. Игнасио Майан, 91. Велислав Василев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)