3. Лудогорец пречупи ЦСКА с автогол (ВИДЕО)

Лудогорец пречупи ЦСКА с автогол (ВИДЕО)

Хайнц изпусна дузпа в дебюта на Стипич

Лудогорец взе дербито с ЦСКА с минимално 1:0, благодарение на автогол на национала Християн Петров в началото на второто полувреме. В Разград шампионът изигра изключително колебливо първо полувреме от новия сезон в Първа лига, в което Тобиас Хайнц изпусна дузпа, а опитният халф пропиля и най-чистото положение за гостите в дебюта на старши треньора на "червените" Томислав Стипич.

Гостите от София бяха лишени от каре важни футболисти, като Амос Юга, Емануел Шакич, Густаво Бусато и Браян Кордоба. В тяхно отъствие под рамката застана Иван Дюлгеров, а титуляри бяха младите Петко Панайотов и Георги Чорбаджийски.

Двубоят започна равностойно, като "червените" дори опитваха по-често да застрашат вратата на съперника. В 10-ата минута Скаршем опита нещо като центриране, но топката пое застрашително към мрежата на Серджио Падт.

В 16-ата минута Георги Чорбаджийки получи възможност да обстрелва вратата на Лудогорец, топката срещна играч в "зелено", но все пак бе спасен.

За да дойде 30-ата минута, когато Тобиас Ханц изведе перфектно Джонатан Линдсет очи в оби с Падт, но норвежецът бе застигнат и съборен от Вердон. Първоначално Никола Попов не посочи бялата точка, но бе привикан на ВАР, за да преразгледа ситуацията. В крайна сметка реферът отсъди дузпа, а зад топката застана Хайнц, който стреля в средата, а плонжиралият вратар успя с крак все пак да парира. Резултатът остана непроменен.

До края на полувремето "зелените" така и не успяха да намерят начин да затруднят Иван Дюлгеров. В същото време Хайнц направи втори голям пропуск, след като хвърляне от тъч го изведе очи в очи с Падт, последва техничен прехвърлящ удар, който обаче излезе в аут.

След почивката Лудогорец заигра далеч по-агресивно и това даде отражение в началото на втората част. Бърнард Текпетей намери непокрития на фланга Аслак фн Витри, който веднага центрира остро по земята, а в опита си да пресеча паса, Християн Петров си вкара автогол.

Последваха силни домакински минути, в които "орлите" опитаха да се настанят трайно в половината на ЦСКА. От резервната скамйка Томислав Стипич пусна Станислав Шопов, Матиас Фаетон и Иван Турицов.

Постепенно динамиката падна, а с това и положенията пред вратите. И двамата наставници се довереиха на жокери от резервните скамейки, като Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев, Кайо Видал, Тодор Неделев. За ЦСКА пък дебют направи младокът Юлиан Илиев, заел мястото на Скаршем. До края на мача Дюлгеров веднъж се намеси, но генерално положения липсваха.

Лудогорец – ЦСКА 1:0
1:0 Християн Петров (53-авт)

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан – 12. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиея

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров – 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг – 26. Марселино Кареасо, 30. Петко Панайотов – 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон – 16. Георги Чорбаджийски

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен