3. Националният отбор за аматьори завърши с победа за Купата на регионите

Националният отбор за аматьори завърши с победа за Купата на регионите

Победихме Босна и Херцеговина с 2:0, но само испанците продължават напред заради по-добра голова разлика

Българският аматьорски национален отбор завърши с победа участието си в турнира за Купата на регионите. Страната ни бе домакин на двубоите от Група 2. Срещите се проведоха в Симитли и Разлог, благодарение на подкрепета на кметовете на двете общини Апостол Апостолов и Красимир Герчев. Два дни след като разгромиха Сан Марино с 5:1, сега „лъвовете“ надиграха Босна и Херцеговина с 2:0.

В другата среща, която се игра в Разлог, Сан Марино победи Испания с 1:0.

Така в крайното класиране Испания, България и Сан Марино събраха актив от по 6 точки след 3 срещи, но испанците продължават напред в надпревара заради по-добрата си голова разлига. Босна и Херцеговина остана на последното място с 0 точки.

Стадион „Септември“ в Симитли бе изпълнен с хора подкрепящи националния отбор, който започна силно срещата.

Още в 11-та минута Фаиков можеше да изведе България напред в резултата от пряк свободен удар, но стражът Хамидович спаси. Последваха изстрели на Гогов и Домозетски, които не намериха целта, а в 21-та Иванов нацели гредата. Минута по-късно логичното се случи и Пушкаров прати топката в мрежата за 1:0 след асистенция на Фаиков.

Две минути преди края на полувремето „трикольорите“ удвоиха преднината си. Иванов намери Хаджиев, който преодоля Хамидович за 2:0.

През втората част националите можеха да направят победата си още по-зиразителна, но стражът на гостите отрази ударите на Иванов и Хаджиев.

Голмайстори: 1:0 Пушкаров (22), 2:0 Хаджиев (43)

Жълти картони: Омеркич (Босна и Херцеговина)

България: 1. Даниел Леонитиев, 3. Божидар Станчев, 2. Валентин Костов, 5. Виктор Георгиев – к., 4. Мирослав Пушкаров, 10. Ахмед Фаиков (55-Димитър Юруков), 20. Мартин Таушанов (89-Димитър Джонджоров), 17. Весислав Иванов, 19. Кирил Домозетски (79-Даниел Йорданов), 18. Владимир Гогов, 15. Мариян Хаджиев
Селекционер: Иво Тренчев

Босна и Херцеговина: 1. Хамидович, 3. Чибрич (46-Нукич), 6. Хазим Илязович, 5. Омеркич – к., 14. Халилович, 16. Хасанович, 9. Е. Мусич (73-Ческинович), 10. Гибич (46-Алич), 7. Китич, 15. Алагич
Селекционер: Джевад Шечербегович