3. Ники Костов: Не очаквахме този резултат

Ники Костов: Не очаквахме този резултат

„Няма как да няма психологическо разстройство след загуба у дома“

„Във футбола резултатът е важен.“

Това каза новият треньор Николай Костов, който дебютира официално начело на Левски с домакинска загуба 1:2 от ЦСКА 1948 в мач от първия кръг на футболната ни efbet Лига.

„Имахме в първите минути скованост, която преодоляхме, но не си отбелязахме гол. Можеше да вкараме втори след първия, но така се разви мачът, че получихме изравняване. Това смути нашите играчи и така завърши първата част. През втората имахме надмощие над противника, но те се отбраняваха добре. Не можахме да стигнем до чисти голови положения, но създадохме някои ситуации, в които можеше да отбележим. Вторият гол беше стандартно положение - разказвам ви мача, но това, което тренираме, не се получаваше толкова добре, тъй като играхме мудно. Взаимодействията ни в средата не бяха добри и направихме грешки, които не бяха фатални, но бяха смущаващи психологически за младите ни футболисти“, посочи Костов.

„Трябва да подобряваме играта си и да печелим повече мачове. Как няма да има психологическо разстройство, когато загубим първия мач на „Герена“. Не бяхме готови за този резултат, макар съперникът да имат нелош отбор, но за съжаление така се получава в тази игра“, допълни треньорът на Левски.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)