НОВ ШАМАР ЗА ЦСКА! "Червените" паднаха от Трактор (ВИДЕО)

Втора загуба в Турция, столът на Ел Маестро се клати

ЦСКА записа втора поредна загуба по време на подготовката в Турция след 0:1 от Трактор. Единтственото попадение в срещата бе дело на резервата Сафаа Хади, донесъл минимален успех на иранците. По този начин "червените" останаха без попадение в двете контроли зад граница, след като у нас сразиха с 5:3 Литекс на старта на подготовката. Родният тим не впечатли с нищо в проверката, а Амос Юга бе изгонен във втори пореден мач.

Двубоят започна с положение пред вратата на "червените", но Тибо Вион успя да се намеси в последния момент и да избие пред погледа на нападателя на съперника.

В 11-ата минута продължителна атака на ЦСКА достигна до Джонатан Линдсет, чийто изстрел извън наказателното поле мина встрани от вратата на Пурхамиди. Последва още една възможност за родния гранд, след като Фаетон намери Естрада, но ударът му бе блокиран от бранител на иранците.

Най-чистата ситуация до този момент пък се откри пред Трактор, след като Амос Юга сгреши наивно. Ромели Киото се отаза на перфектна ситияция, но ударът му бе разочароващ.

Пет минути преди почивката ЦСКА имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Иван Турицов, но такава не бе отсъдена.

Втората част започна със сериозно напрежение, след като Енес Махмутович задържа за фланелката футболист на съперника, който пък не му остана длъжен и двата тима се спречкаха. Минути по-късно Трактор поведе с помощта на доза късмет. Удар на резервата Сафаа Хади срещна тялото на играч на Християн Петров, за да заблуди Бусато и да влети в мрежата на бразилския вратар.

Последваха сравнително едннобразни минути, в които двата тима заложиха на здрава битка, но голови положения нямаше. Четвърт час преди края Амос Юга си изкара втори жълт картон и трябваше да напусне терена във втори пореден двубой след този с Корона Киелце. Постепенно пък старши треньорът Нестор Ел Маестро бе подменил почти всички на терена, като единствен от титулярите бе останал Иван Турицов.

ЦСКА - Трактор 0:1

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 11. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада

Трактор: 1. Пурхамиди, 88. Сиамак, 33. Ареф, 4. , 17. Саеид, 10. Рикардо, 6. Сейед, 7. Густаво, Саяд, 9. Амирхосеин, Ромел