3. Отрицателен баланс имаме и срещу Швейцария

Отрицателен баланс имаме и срещу Швейцария

Отрицателен е балансът на България и срещу тима от втора урна в нашата група G Швейцария. От общо 8 мача срещу домакина на предишното Европейско първенство нашите имат 2 победи, падали сме 3 пъти, а равенствата са също 3.

Не трябва обаче да се забравя, че двубоите между двата съперника са предимно контроли – 6. Най-пресният спомен е от 11 февруари 2009 г., когато завършихме 1:1 в Женева.

Най-големите успехи на Швейцария на голям форум е трите четвъртфинала на Световно първенство през 1934, 1938 и 1954 г.

На Европейско първенство страната на часовниците и шоколадите има три участия – 1996, 2004, 2008 – но така и не преминават груповата фаза.

Настоящ треньор на Швейцария е Отмар Хитцфелд, а голмайстор на тима е Александър Фрей с 40 попадения.

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор