3. ПАК НА ВЪРХА: Локо (Пд) с победа във Враца след голяма драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПАК НА ВЪРХА: Локо (Пд) с победа във Враца след голяма драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Минчев вкара скъпоценния гол, Домовчийски изпусна дузпа за домакините в края на мача

Локомотив Пловдив отново поведе в Първа лига. В мач от 15-ия кръг "смърфовете" надвиха трудно с 1:0 Ботев Враца като гост. Единственият гол в мача вкара Георги Минчев в 27-ата минута. В края Валери Домовчийски пропусна дузпа.

Отборът на Александър Тунчев събра 30 точки и поне временно е лидер. Врачани са 8-и с 15 точки.

Още в 3-ата минута Бирсент Карагарен прати топката в наказателното поле, където Парвиз Умарбаев успя да стигне до нея, но я прати над вратата на Красимир Костов. Три минути след това отново Карагарен подаде успоредно на голлинията, Георги Минчев се разминас топката, а Момчил Цветанов отправи неточен удар.

В 10-ата минута Мартин Луков се отличи със страхотно спасяване след изстрел на Христо Златински от пряк свободен удар. В 27-ата минута Локомотив излезе напред в резултата. Перфектно центриране на Димитър Илиев в наказателното поле намери Георги Минчев, който с глава разстреля Красимир Костов.

Три минути по-късно Костов успя да улови топката точно преди тя да пресече голлинията, след като бе излязъл напред, но липсата на комуникация между него и Аласан Ндиайе можеше да доведе до автогол. В 35-ата минута Момчил Цветанов опита да изненада Костов с удар от дистанция, но стражът на Враца успя да избие топката.

В 49-ата минута врачани блокираха изстрел на Карагарен. В 57-ата минута Ндиайе опита удар от около 25 метра, който обаче бе доста неточен. В 69-ата минута удар на Аласан Ндиайе рикошира в Диниш Алмейда, но Мартин Луков успя да спаси с крак.

В 82-ата минута Ботев Враца получи дузпа, след като Кристиан Гомис извърши нарушение срещу Даниел Генов. Зад топката застана Валери Домовчийски, който обаче прати топката над вратата.