3. Пирин напипа правилната рецепта, „орлетата” спряха Локомотив

Пирин напипа правилната рецепта, „орлетата” спряха Локомотив

"Орлетата" пречупиха гостите си с 2:1 в дебюта на Коце Ангелов

Пирин успя да обърне хода на сезона си и записа втората си победа в шампионата на „А” група.  „Орлетата” поднесоха неприятна изненада на считания за фаворит в двубоя отбор на Локомотив. Начело с новия си наставник Коце Ангелов Пирин успя да победи „железничарите” с 2:1. Автори и архитекти на двете попадения станаха Борис Кондев и Станислав Костов, който отбеляза първия си гол за кампанията.

Победата даде тласък Пирин за изкачване към средата на таблицата. Благоевградчани вече са с актив от шест точки. Локо пък загуби позиции зад водачите Левски и Черноморец.

Пирин удари съперника си още в седмата минута на срещата. Борис Кондев намери целта след пас на привлечения това лято в първия отбор Станислав Костов. За нападателя не бе трудно да намери целта покрай Боян Пейков за 1:0.

Оттук нататък обаче темпото в срещата спадна значително, а добрите положения, открили се пред двете формации, бяха оскъдно малко. Марчо Дафчев създаде неприятности пред вратата на Макенджиев, но там нито един от играчите в „черно-червени” екипи не успя да засече кълбото във вратата.

През втората част тимовете посъживиха играта си и успяха да създадат няколко повода за активност и по трибуните на стадион „Христо Ботев”.

Домакините първи затрудниха съперника си след почивката. Кондев отправи неточен удар от границата на наказателното поле, а след него младият Костов стреля с глава добра позиция в наказателното поле, но и той не пожъна успех.

„Орлетата” се активизираха и със страхотна контраатака в 65-ата минута, отново с отлично взаимодействие между Кондев и Костов. Костов отмъкна топката в собствената си половина и след бърз спринт продължи надясно към Кондев, който с едно докосване изведе деветката на Пирин на чиста позиция срещу Пейков. От средата на пеналта Костов стреля технично покрай стража на Локо за 2:0.

Пирин продължи да контролира играта и дори създаде още опасни положения в половината на гостите, но 13 минути преди края на срещата Локомотив си спечели правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Резервата Калоян Караджинов бе съборен в наказателното поле от Диан Молдованов. Бранителят вече имаше един жълт картон и след второто си предупреждение от Антон Генов потегли към съблекалните. На бялата точка застана голмайсторът на Локомотив Цветан Генков, който безпроблемно върна един гол с отличен удар до дясната греда.

В последните минути Калоян Караджинов намери с глава Дерек Асамоа в малкото наказателно поле на Пирин. Ганайският футболист обаче бе спрян заради засада.

В продължението домакините за пореден път изловиха „железничарите” на контра. Атанас Николов можеше да приключи всичко, но въпреки че бе останал сам срещу вратаря на Локо, прати топката над вратата.

Пирин – Локомотив 2:1
1:0 Кондев 7’
2:0 Костов 65’
2:1 Генков 78’

За Пирин: 12. Макенджиев (к), 5. Башлиев, 6. Георгиев, 23. Молдованов, 26. Попев, 7. Златковски, 10. Иванов, 14. Сандански, 9. Костов (Митревски), 18. Якимов (Кацимерски), 29 Кондев (Николов);
Резерви: 22. Митев, 2. Дюлгеров, 27. Митревски, 16. Кацимерски, 8. Костадинов, 33. Николов, 11. Воденичаров;
Старши треньор: Костадин Ангелов;

За Локомотив (София): 22. Пейков, 17. Димитров, 12. Савич, 11. Добрев (к), 14. Лахчев, 8. Дяков, 15. Горанов (Караджинов), 7. Атанасов (Романов), 9. Генков, 10. Дафчев, 1. Асамоа;
Резерви: 55. Тинков, 5. Марков, 21. Писаров, 23. Иванов, 20. Величков, 18. Караджинов, 88. Романов;
Старши треньор: Димитър Васев;
Жълти картони: Сандански, Молдованов – Пирин;
Червени картони: Молдованов – Пирин;
Главен рефер: Антон Генов;
Стадион: „Христо Ботев”;
Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)