3. Пирин победи Черноморец с 2:1

Пирин победи Черноморец с 2:1

Отборът на Пирин постигна победа с 2:1 над тима на Черноморец в мача по между им от 14-ия кръг на „А” група, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата трябваше да се играе вчера, но заради лошите атмосферни условия бе отложена за днес.

Отборът на Пирин постигна победа с 2:1 над тима на Черноморец в мача по между им от 14-ия кръг на „А” група, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата трябваше да се играе вчера, но заради лошите атмосферни условия бе отложена за днес.

Пирин поведе в резултата още в 11-ата минута на мача. Лъчезар Дафков проби защитата на гостите и намери непокрития Пиетробон, който не сгреши и вкара поредния си гол този сезон. Само 2 минути по-късно Черноморец изравни с гол на Марсио, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и прати топката зад  Иваников за 1:1. В 23-та минута Коцев проби добре отдясно и центрира опасно, но трима футболисти на Пирин се разминаха с топката и не успяха да стигнат до нов гол. В 32-та минута отново домакините имаха шанс за втори гол, но силният удар на Стоянов от 10-ина метра бе майсторски спасен от вратаря на гостите Чворович. В 41-та минута Мартин Ковачев от състава на Черноморец игра с ръка в наказателното поле и получи жълт картон от рефера Георгиев. Даниел Пеев превърна дузпата в гол и отново даде преднина на своя отбор – 2:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо пусна в игра бившия нападател на Локо (Пд) и Левски Екундайо Джейоба на мястото на Бамба. В 53-та минута гостите можеха да стигнат до равенството, но ударът му бе спасен от Иваников. В 60-та минута на двубоя пред Пиетробон се откри отлична възможност да реши всичко в този мач, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на Чворович. В 69-та минута в игра за Черноморец се появи и Мишел Платини. В 88-та минута се откри и най-доброто положение за гостите. Божилов стреля силно от упор, но Иваников се намеси блестящо и спаси своя отбор от изравняване, като това бе и последното по-сериозно положение в срещата.

С тази победа Пирин събра актив от 18 точки и се изкачи на 9-та позиция във временното класиране и вече диша във врата на Черноморец, който има точка повече.
Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)