3. Победихме фаворита Испания в Стара Загора!

Победихме фаворита Испания в Стара Загора!

С трите точки юношите до 17 години заплетоха интригата в групата

България победи Испания в европейска квалификация за юноши до 17 години.

Методи Деянов направи една промяна в стартовия състав – на мястото на Серкан Юсеин се появи Янис Карабельов. Емил Петров започна като дефанзивен полузащитник в схемата 4-1-4-1, а Кирил Десподов застана на върха на атаката.

Отлично построеният български състав отправи първия шут в мача в третата минута, но опитът на Чавдар Ивайлов бе блокиран. В 25-та минута се получи разбъркване след корнер, но шутът на Антонио Вутов бе отклонен.

В края на първото полувреме, отново след ъглов удар, топката се озова в Алеко Алеков, но вратарят на испанците скочи в краката му. В добавеното време Кирил Десподов се измъкна по лявото крило и центрира, Педро Чиривиела увисна и подгони топката. Янис Карабельов го изпревари, което принуди стражът на „фуриите” да го фаулира вляво от своето наказателното поле. От прекия свободен удар Чавдар Ивайлов завъртя топката директно в мрежата – 1:0 за „лъвовете”!

През второто полувреме българите контролираха събитията и не позволиха на Испания да стигне до чисто положение пред Станислав Димитров. Отборът на Методи Деянов дори имаше две отлични ситуации да увеличи аванса си. В 50-та минута Чавдар Ивайлов центрира отляво, но Янис Карабельов и Емил Стоев се разминаха с топката на метри от вратата. Осем минути по-късно Стоев прехвърли топката зад отбраната на иберийците. Кирил Десподов я овладя, финтира защитник и стреля силно с десния крак, но топката разтресе напречната греда.

С трите точки юношите до 17 години заплетоха интригата в нашата група, а и се върнаха в битката за първите две места, даващи директно право на участие в елитния квалификационен кръг. Последният двубой на „лъвовете” е в сряда от 16:00 часа и ще се играе на стадиона в Сливен. По същото време Испания и лидерът Полша ще се срещнат в Стара Загора.

Съставът на България (U17):

1. Станислав Димитров, 2. Алеко Алеков, 3. Стефан Велков, 5. Владимир Айтов, 4. Мики Орачев, 7. Емил Петров, 8. Емил Стоев (80 – 17. Илия Димитров), 14. Янис Карабельов (80+2 – 13. Сава Савов), 10. Антонио Вутов – капитан (77 – 16. Александър Димитров), 11. Чавдар Ивайлов, 9. Кирил Десподов

Старши-треньор:
 Методи Деянов

Съдия:
Михаел Йохансен (Дания)

Жълти картони:
 Янис Карабельов (47), Антонио Вутов (60), Мики Орачев (61)

Френски съдия свири на България срещу Северна Ирландия

Французинът Жером Брисар беше назначен от УЕФА да ръководи утрешното гостуване на футболните национали в Северна Ирландия

В Спартак Варна очакват пари от шефа за заплати

В Спартак Варна очакват пари от Павлин Николов, за да платят заплатите за август на играчите