3. Почнахме с драматична загуба квалификациите за Европейското до 17 години

Почнахме с драматична загуба квалификациите за Европейското до 17 години

Младите „лъвчета”, паднаха с 2:3 от Грузия, юноша на Левски вкара двата гол за нашите

Националният ни отбор по футбол за юноши до 17 години започна с драматично поражение квалификациите за Европейско първенство, които се играят в Молдова. Днес младите „лъвчета” паднаха с 2:3 от състава на Грузия, а по-късно днес е и другият сблъсък от нашата група между тимовете на Швеция и Молдова.

Мачът започна по-добре за нашите, като Минчев и Илиев можеха да се разпишат, но ударите им не намериха очертанията на вратата на грузинците.

Така се стигна до 17-ата минута, когато възпитаниците на Александър Димитров излязоха напред в резултата с гол на юношата на Левски Стивън Петков.

Само 120 секунди по-късно обаче, юношата на Черноморец (Бургас) – Стоян Калпаклиев, направи нарушение в наказателното си поле, за което получи жълт картон, а за Грузия бе отсъдена дузпа, реализирана хладнокръвно от Чечелашвили за 1:1.

Това попадение обърка здраво нашите, които само след още 4 минути допуснаха пълен обрат в резултата, след като Ахвледиани направи 2:1 в полза на грузинците.

Последваха минути на разменено надмощие, като и двата тима имаха шансове за попадения, но до края на полувремето нови такива не паднаха и така Грузия и България се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за грузинците.

Втората част започна малко по-добре за нашите, а Петков на няколко пъти обстрелва вратата на Адамия, но неточно.

Така дойде 69-ата минута, когато Папунавшили попари амбициите на българите за поне точка в тази среща, покачвайки на 3:1.

Само 2 минути по-късно обаче, Петков, с втория си гол в мача, върна надеждите ни за поне частичен обрат, но силите на младите „лъвчета” не стигнаха за повече и те паднаха с 2:3.

След загубата Грузия оглави нашата група 8, докато ние сме последни преди изиграването на другия мач между Швеция и Молдова.

На 23-и септември България се изправя срещу кошмарната Швеция, на 26-и възпитаниците на Александър Димитров излизат срещу домакина на квалификациите – Молдова.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят