3. С ДВА КЪСНИ ГОЛА: Монтана надви Локо Сф в контрола (ВИДЕО)

С ДВА КЪСНИ ГОЛА: Монтана надви Локо Сф в контрола (ВИДЕО)

Градушка удари "Надежда" преди мача, Йорданов и Законов вкараха

Монтана победи с 2:0 Локомотив (София) в контрола, която се игра в столичния квартал "Надежда". Преди началото на проверката се изсипа градушка. Попаденията за гостите отбелязаха Йордан Йорданов и Димитър Законов в последните минути на мача.

В 11-ата домакините организираха добра атака, която завърши с опасен изстрел на голмайстора Светослав Диков. Вратарят на Монтана обаче изби в корнер. Последва разбъркване в наказателното поле, но отново не се стигна до попадение.

Николай Цветков се опита да вкара в 39-ата минута с диагонален удар, но вратарят на Монтана отново внимаваше. Гостите отвърнаха с шут на Михаел Орачев, който обаче мина покрай гредата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Началото на второто полувреме не предложи нищо интересно. В 65-ата минута резервният вратар на Локомотив Цветомир Витков трябваше да се намесва пред голлинията и това беше едно от много малкото положения след почивката.

В 81-ата минута друга резерва в тима на столичани - Григор Долапчиев се озова на стрелкова позиция, елиминира стража Марио Кирев, но бранителите на Монтана му попречиха да стреля, а опитът му за подаване не сполучи. В 86-ата Долапчиев пробва отново да намери мрежата, но изстрелът му излезе в аут.

В 87-ата минута Монтана нанесе своя удар. След грешка на вратаря Витков. Той подцени центрирана топка, която мина през ръцете му и падна в краката на Йордан Йорданов, който без проблеми намери мрежата .

След около две минути резултатът набъбна на 2:0 за гостуващия състав! Димитър Законов получи пас отляво, спря топката и я насочи в далечния ъгъл.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - МОНТАНА 0:2
0:1 Йордан Йорданов (87)
0:2 Димитър Законов (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (Сф): 28. Митрев, 26. Милошев, 3. Петков, 27. Д. Иванов, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 89. Матеус, 10. Павлов, 8. Цветков, 18. Диков, 14. В. Николов.

МОНТАНА: 30. Макенджиев, 2. Башлиев, 33. Цонков, 5. Сенхаджи, 4. Терзиев, 20. Орачев, 6. Ангелов, 22. Каменов, 17. Буджама, 19. Кръстев, 23. Георгиев.
Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)