3. Санта Жулия oтново в София, този път срещу Левски в Шампионската лига

Санта Жулия oтново в София, този път срещу Левски в Шампионската лига

Отборът на Санта Жулия (Андора) ще е съперник на Левски във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

В мач реванш от първия предварителен кръг на най-комерсиалния клубен турнир, тимът от Андора се наложи над Тре Фиори (Сан Марино) след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1.

Първият двубой между двата тима в Сан Марино завърши при същия резултат и се стигна до продължения, а в последствие и дузпи. При тях домакините бяха по-точни и победиха с 5:4.

Фаворити преди сблъсъка в Андора бяха домакините от Санта Жулия. Първата част бе равностойна, но в 39-ата минута Морейра бе безпогрешен и откри резултата в полза на Санта Жулия. 15 минути след началото на втората част феновете на домакините превкусваха успеха. Симончини получи червен картон и гостите от Тре Фриори останаха с 10 човека на терена.

Въпреки това те не се предадоха и успяха да изравнят след 82 минути игра, когато в прегръдките на своите съотборници се озова Канареса. До края на редовните 90 минути резултатът остана непроменен и съперникът на българския шампион Левски трябваше да се реши след продължения и евентуално дузпи.

В допълните 30 минути голове не паднаха и се стигна до рулетката на 11-метровите наказателни удари. При тях по-точни бяха играчите на Сант Жулия и се класираха за следващата фаза.

Така тимът от Андора отново пристига в София. През миналата година Санта Жулия загуби от Черно море в турнира за Купата на УЕФА. На 15-и юли скромният отбор гостува на шампиона Левски, а седмица по-късно приема „сините” на собствения си стадион.