3. Славия победи Витоша като гост и е едноличен лидер в група А (ВИДЕО)

Славия победи Витоша като гост и е едноличен лидер в група А (ВИДЕО)

"Белите" се класираха по-рано днес за битката за влизане в Лига Европа

Славия победи като гост Витоша (Бистрица) с 2:1 в мач от четвъртия кръг на Група А на втората осмица в Първа професионална лига. По-рано днес "белите" се класираха за плейофите за борба за влизане в Лига Европа, след като Черно море победи Пирин.

Гостите откриха резултата още в 11-та минута, когато Галин Иванов намери добре Ивайло Димитров в наказателното поле и нападателят отбеляза. Последвалите повторения обаче оставиха съмнения за засада.

До края на полувремето не се стигна до нещо по-опасно, а след почивката Славия отбеляза втори гол в 54-та минута. Галин Иванов получи в наказателното поле и се опита да намери отново Димитров. Пасът обаче беше пресечен и топката се озова отново в Иванов, който прати топката в опразнената врата.

В 73-та Иван Минчев стреля неточно по посока на Николай Георгиев, а малко след това Лъчезар Котев можеше да намали резултата, но Георги Петков улови. В 83-та минута обаче Орлин Старокин се възползва от подаване на Котев и отбеляза почетния гол за Витоша.

Така Славия събра 40 точки и е еднолично начело на Група А, докато Витоша е последен с едва 9 пункта.