3. Светкавица се отпуши, взе първа точка в А група

Светкавица се отпуши, взе първа точка в А група

Двата тима завършиха 1:1, отмениха два гола на „мълниите”

Светкавица най-накрая се отпуши и взе първата си точка в А група. „Мълниите” завършиха при равенство 1:1 при гостуването си на Калиакра. Двата тима предложиха интересен двубой, с много положения и напрегнати моменти. Главният съдия Станислав Ставров отмени два гола на състава от Търговище заради засади, като едното положение бе много дискусионно.

Голмайстори бяха Детелин Димитров, който откри резултата, но в заключителните минути на срещата Дамянов увенча усилията на Светкавица и възстанови равенството. Момчетата на Пламен Донев играха със самочувствие през второто полувреме и направяха няколко сериозни пропуска.

В следващия осми кръг Калиакра гостува на Славия, а Светкавица ще има доста сложна задача, приемайки ЦСКА.

Калиакра започна двубоя уверено като домакин така нареченото „опашкарско” дерби. Те наложиха натиск, владееха повече топката и създадоха по-интересните положения пред вратата на Георгиев. Спокойно може да се каже, че той бе играч на мача за „мълниите”, тъй като спаси няколко изключително опасни удара и спаси тима си от разгром.

Четин Садула и Герасим Заков бяха в центъра на вниманието на няколко пъти, като Заков пропусна да открие резултата още в 15-ата минута. Той бе изведен страхотно сам срещу вратаря и веднага стреля с глава, но Георгиев демонстрира завиден рефлекс и изби. Стражът продължи с добрите изяви и запази вратата си суха. При нулево равенство завърши и първото полувреме.

През втората част момчетата на Донев показаха зъби и дадоха на тима на Зафиров да разбере, че няма да се предадат без борба до последно. Те вкараха и два гола, които бяха отменени заради засади, като при първото останаха много големи съмнения в правотата на съдийското решение. Кънев изпълни пряк свободен удар, топката се удари в стената и попадна в нападател на гостите, който прати кълбото в мрежата, но радостта му бе секната.

В 51-ата минута Димитров се възползва от суматоха в наказателното поле след изпълнение на корнер и с плътен удар по земя даде преднина за своите. Тук имаше съмнения за нарушение срещу вратаря.

Футболистите на Светкавица обаче не бяха сломени от този гол и продължиха да атакуват. Техните усилия се увенчаха с успех в 81-ата минута, когато Игнат Дамянов преодоля Бахтерлиев и даде повод за необоздана радост за целия щаб на тима от Търговище.

В самия край на срещата домакините можеха да си тръгнат все пак с трите точки, но Георгиев затвърди страхотната си игра и спаси точката.

Така, Калиакра е на 13-ото място с 4 точки, а Светкавица се изкачи на предпоследното място във временното класиране. Последен стана Берое.

Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф