3. Тре Фиори - Санта Хулия 1:1 в първия мач

Тре Фиори - Санта Хулия 1:1 в първия мач

Реваншът е в Андора следващата седмица. Крайният победител ще играе срещу Левски.

Отборите на Тре Фиори (Сан Марино) и Санта Хулия (Андора) завършиха 1:1 в първия мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Реваншът в Андора е след седмица, а крайният победител ще играе с Левски във втория предварителен кръг. Първият мач е на стадион "Георги Аспарухов" в София на 15 юли.

Така дилемата не бе разрешена още в първата среща и фаворитите от Санта Хулия не си осигуриха участие във втория кръг за 90 минути.

В днешния мач домакините от Сан Марино успяха да изравнят в средата на втората част, след като губеха с 0:1 на полувремето от андорския отбор.

В началото на двубоя, който се игра в италианския град Монтечио, двата отбора си размениха по няколко опасности, след което футболът даде път на нарушенията и накъсаната игра.
Все пак преди края на първата част гостите поведоха. Ксинос бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената срещу него дузпа.

В 60-ата минута Муньос от Санта Хулия бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение. Това даде предимство на Тре Фиори и в 74-ата минута домакините изравниха, след като Андреини отбеляза при разбъркване след корнер пред вратата на гостите. Въпреки това, до края гостите бяха тези, които имаха още няколко възможности за гол, но не ги реализираха.

Така двата тима ще трябва да решат спора помежду си след две седмици, за да стане ясен съперникът на Левски във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Novsport.com ви предостави възможността да гледате на живо мача Тре Фиори - Санта Хулия. Гостите от Андора откриха резултата от дузпа в 42-та минута чрез Хинос Андреини изравни за Тре Фиори в 73-та след изпълнение на ъглов удар и разбъркване пред вратата на тима от Андора. Муньос от Санта Хулия получи червен картон в 60-ат минута.