3. Трети пореден успех за Локомотив в малкото столично дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трети пореден успех за Локомотив в малкото столично дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Железничарите” излъгаха като гости Славия с 2:1

Локомотив (София) спечели за трети пореден път малкото столично дерби, след като се наложи с 2:1 като гост на Славия в мач от XV кръг на „А” група.

Мачът се игра в квартал „Овча купел” и като цяло домакините имаха повече чисти положения, но вратарят на гостите Божидар Митрев изигра силен мач, а неговите съотборници бяха много ефективни пред гола.

Иначе първото полувреме започна на бавни обороти, а първи до добра възможност стигнаха домакините. Това се случи в деветата минута, когато вратарят на гостите трябваше да прави двойно спасяване. Първо Костадин Дяков стреля мощно към Митрев и той изби, но топката попадна у Чавдар Янков. Последният центрира отлично и Радослав Василев отправи силен удар с глава, но стражът акробатично спаси.

Митрев трябваше да се намесва на два пъти и в 17-ата минута, когато Вълчанов проби отляво и подаде към Василев, който стреля към вратата, но вратарят спаси. След това топката попадна у Дяков и той на свой ред отправи мощен шут, ала стражът на гостите отново бе на поста си.

В 33-ата минута гол на гостите бе отменен заради засада на Шехуди, въпреки протестите на „железничарите”. Те обаче ликуваха десетина минути по-късно, тъй като в 42-ата Романов центрира отлично в наказателното поле към непокрития Генов, който от упор нямаше проблеми да простреля Петров от близка дистанция и даде преднина на гостите.

Тя се запази до почивката, но почти веднага след нея Славия възстанови статуквото. В 47-ата минута Чавдар Янков проби отляво и подаде към Василев, който намери Платини в пеналта. Последният стреля от упор и Митрев изби, но топката попадна в краката на Душан Савич, а той бе точен при добавката – 1:1.

Второто полувреме бе по-динамично и последваха опасни удари на Мишел Платини, Костадин Дяков и появилият се като резерва Фернандо да Силва. Резулатът обаче остана равен до 84-ата минута, когато гостите нанесоха своя удар.

Тогава Даниел Генов проби отдясно и подаде към Ламжед Шехуди, който бе с гръб към вратата на границата на пеналта, но се завъртя и от малък ъгъл се разписа технично за 2:1.

Така Локо (Сф) спечели пълния комплект точки и вече има 23 в актива си, като временно влезе в челната шестица. Славия остана на десето място с 13 точки от 15 мача.

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София