3. ЦСКА победи минимално Ботев (Вр) с два удара в очертанията на вратата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Присо вкара победния гол две минути преди края, "армейците" направиха първи удар в очертанията на вратата в 85-ата минута

ЦСКА победи минимално Ботев (Враца) с много неубедителна игра в контролна среща на стадион "Българска армия". Победният гол за 1:0 вкара Нджонго Присо в 88-ата минута.

За целия мач "армейците" отправиха едва два точни удара в очертанията на вратата, като първият от тях дойде пет минути преди края.

През първата част головите положения се брояха на пръстите на едната ръка, а темпото на игра бе твърде бавно и това попречи на 150 „червени” фенове по трибуните да видят нещо интересно.

Направи впечатление, че в щаба на ЦСКА цари пълно обединение.

През първото полувреме цялото ръководство на клуба гледа мача заедно от ложите – рамо до рамо седнаха единият собственик на клуба Димитър Борисов, старши треньорът Стойчо Младенов, двамата изпълнителни директори Георги Илиев-Майкъла и Венци Живков и търговският директор Георги Павлов.

Помощникът на Стойчо Младенов – Анатоли Нанков водеше мача от пейката през цялото първо полувреме.

Най-добрата атака за цялата първа част бе организирана от Ботев в 4-ата минута. Владислав Романов получи пред пеналта, напредна и стреля по земя, Макенджиев плонжира и първо изби, а след това на голлинията закова кълбото в прегръдката си.

След четвърт час Амендола технично излъга Джереми Родригес, стигна аутлинията и върна към малкия пеналт, но Макенджиев и бранител успяха да избият.

Най-запомнящото се положение за ЦСКА през първата част се случи в 18-ата минута. „Червените” откраднаха пред вратата на Ботев, Платини стреля силно по диагонала, но прати покрай лявата греда.

В 19-ата минута защитникът на гостите Маринов спря с ръка центриране на Скиорили някъде около линията на наказателното поле, а съдията Ангел Ангелов сякаш беше прав да посочи само свободен удар, а не дузпа.

Врачани можеха да поведат в 36-ата минута, когато Атанасов бе изведен сам срещу Макенджиев, но си поведе дълго и вратарят го изпревари, за да лови.

5 минути преди почивката защитникът на Ботев Жайро Родригес получи неприятна травма в лявото бедро и бе заменен принудително.

На почивката гостите направиха 6 смени, а Стойчо Младенов слезе от трибуните, за да води лично втората част от скамейката.

Екзекутора на Ливърпул направи шесторна смяна след час игра и пусна Саша, Сержиньо, Янчев, Анисе, Присо и Нюанджи. Преди това той бе направил тройна смяна в 52-ата минута.

Играта на терена съвсем замря заради смените и на терена не се случваше нищо любопитно.

Неточен удар с глава на Апостол Попов и изстрел на Тошко Янчев в аут бяха всичко, до което стигнаха домакините пет минути преди края.

Поледните 5 минути обаче се оказаха победни за ЦСКА.

В 86-ата Тасио отправи първия точен удар в очертанията на вратата на Ботев, като прати право в ръцете на резервния страж Митов.

Две минути преди края Тасио пусна в коридор за Присо отляво, камерунецът спокойно напредна и по диагонала намери мрежата за 1:0, а с това донесе и успех на ЦСКА.

През уикенда „червените” играят контрола със сръбския Раднички Ниш.

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни