ЦСКА приключи с победа лагера в Турция (ВИДЕО)

„Червените“ удариха чехи с голове на Назон и Фаетон

ЦСКА завърши с победа подготвителния си лагер в Турция.

След като стартираха контролите в Южната ни съседка с 2 поражения, сега „червените“ ги приключиха с втори последователен успех.

Този път те се наложиха с 2:1 над чешкия елитен Бохемианс с попадения на нападателите си Дюкенс Назон и Матиас Фаетон, съответно през първото и второто полувреме на срещата.

Още в 6-ата минута, след корнер и куп рикошети, чехите вкараха гол, който обаче беше отменен заради нарушение в атака срещу стража на „армейците“.

ЦСКА отговори с добра атака и хубав изстрел на Хайнц след пас на Турицов в 8-ата минута, а секунди след това откри резултата.

„Червените“ се възползваха от грешка на съперника  и Матиас Фаетон изведе в коридор партньора си в атака Дюкенс Назон.

Гласният за продажба голмайстор на „армейците“ финтира вратаря и се разписа отново след проваления си трансфер в Кипър, за 1:0 в 9-ата минута.

Само 3 по-късно хаитянинът можеше да удвои преднината на ЦСКА, след като отново остана сам срещу вратаря и се опита да го заобиколи, но този път стражът успя да му отнеме.

Последваха равностойни минути, без чисти ситуации за гол.

Една такава се откри отново пред Назон в 37-ата минута, когато Матей изведе с чудесен пас Иван Турицов и той центрира към нападателя, чийто удар обаче не намери целта.

Така първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на ЦСКА, който малко след началото на второто бе удвоен.

В 51-ата минута Матей изведе със страхотен пас Матиас Фаетон, той напредна с топка в крака и с шут в близкия ъгъл матира вратаря – 2:0.

Секунди след това колегата му в предни позиции Назон навърза двама съперника, след което технично се опита да прехвърли и стража, но топката мина покрай гредата.

В 56-ата минута Линдсет също опита да копне над вратаря, ала този път последният успя да се намеси, а в 57-ата  Хайнц опита шут от границата на пеналта и бе на сантиметри от гола.

Последва пропуск на Бохемианс и промени в двата състава, след като ЦСКА направи принудителна такава още преди почивката заради травма на Емануел Шакич.

Последва спасяване на появилият се като резерва вратар Густаво Бусато и няколко опасни, но блокирани удара на Бохеминас, както и още няколко смени в състава на ЦСКА.

Една от тях бе с превантивна цел, тъй като Турицов получи травма в средата на втората част, като след лекарска помощ успя да продължи, но в 77-ата минута бе заменен от новото попълнение Мартин Стойчев.

В 82-ата минута чехите намалиха резултата, възползвайки се от грешка в защитата на „червените“. Централните им защитници оставиха огромна дупка помежду си, в която резервата Матиаш Козак получи топката и хладнокръвно я прати в мрежата на Бусато по земя – 2:1.

Малко преди края зимното попълнение на „армейците“ Олаус Скарсем показа класа, след като овладя на гърди и стреля от въздуха, но вратарят спаси.

Секунди преди да изтекат редовните 90 минути пък резервата Данило Асприля беше изведен сам срещу стража на Бохемианс, ала си поведе твърде дълго топката и я загуби.

Така в крайна сметка срещата приключи при резултат 2:1 в полза на ЦСКА. „Червените“ се завръщат от Турция утре следобед, а последната им контрола и представянето на отбора ще е идната събота срещу Септември (София).

ЦСКА – Бохемианс 2:1
1:0 Дюкенс Назон (9)
2:0 Матиас Фаетон (52)
2:1 Матиаш Козак (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон;

Треньор: Нестор Ел Маестро;

БОХЕМИАНС: 12. Райхел, 6. Беран, 7. Хубс, 10. Матушек, 14. Кадлец, 17. Хала, 19. Коварик, 22. Вондра, 28. Хулка, 33. Прекоп, 34. Крапка;

Треньор: Ярослав Весели.